Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Громадська рада при Полтавській ОДА обговорила питання земельних відносин та субсидій

У приміщенні Полтавської ОДА відбулося чергове засідання Громадської ради при Полтавській ОДА. У ньому взяли участь представники громадських організацій та структурних підрозділів ОДА. Вів засідання голова Громадської ради Володимир Голуб.

Про роботу територіального органу Держгеокадастру та заходи з легалізації земельних відносин на території області доповіла Людмила Остапенко, заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

«На сьогодні працюємо у двох напрямках: легалізація і децентралізація земельних відносин. Запрваджені електронні послуги: Публічна кадастрова карта, яку кожен може подивитися вдома зі свого компʼютера. Проведена велика робота із державної реєстрації земельних ділянок, здійснюємо нормативно-грошову оцінку ділянок. Видали фізичним і юридичним особам, що зверталися до нас, 11, 5 тис. наказів про надання дозволу на розобку документації із землеустрою. Зарезервовано 7 тис. га земель для учасників АТО».

Тему земельних відносин в розрізі реформ продовжив Олександр Ісип, що 18 років працював міським головою Кобеляк. Він представив Полтавський відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

«Полтавська область — одна з лідерів по якості громад, і за договорами зі співробітництва громад. Адже від співробітництва між територіальними громадами можна оримати синергію: надання техніки, утримання пожежної охорони і водоканалу, фінансування дитсадків, ФАПів тощо. Передача державних земель в комунальну власність — це прогресивний крок вперед», – зазначив він.

Обговорення питання ходу реалізації заходів Обласної програми охорони довкілля вирішили відкласти. Але Олександр Ткаченко, заступник директора Департаменту екології та природніх ресурсів ОДА відповів на запитання присутніх. Зокрема, розповів про тенденції до зменшення родючості грунтів, наслідки весняного паводку, та один із пріоритетів роботи — відновлення річок, збереження водності Хоролу, реконструкцію гідроспоруд.

Про впровадження нового порядку призначення житлових субсидій доповіла Тетяна Федіна, начальник управління — начальник відділу грошових виплат та компенсацій Департаменту соціального захисту населення ОДА.