Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Голова Полтавської ОДА з робочим візитом відвідав Щербанівську ОТГ

Очільник Полтавської ОДА Валерій Головко зустрівся з головою Щербанівської об’єднаної територіальної громади, разом оглянув декілька поточних інфраструктурних об’єктів.

Під час зустрічі з головою Щербанівської громади Ігорем Проциком Валерій Головко цікавився, перш за все, будівництвом об’єктів інфраструктури. Громада має проектів на 30 млн грн, серед яких є масштабне будівництво.

Проекти, які вже тривають – будівництво басейну в Розсошенцях, ремонт сільського будинку культури в Щербанях. У планах – будівництво дитячого садка і спорткомплексу під відкритим небом поруч з критим СК і майбутнім басейном. Крім того, вже скоро відбудеться капітальний ремонт автодороги Щербані – Буланове від траси Київ – Харків до Тростянця.

Найбільше будівництво – басейн. Його вартість 36 млн грн. З державного фонду минулого року на будівництво виділили 5 млн грн, у 2018 р – 10 млн грн плюс 5 млн грн дає сільська рада.

Громаді є чим похвалитися. За останні два роки в громаді з’явилися 35 нових дитячих майданчиків, в тому числі три антивандальних. Крім того, зроблено освітлення в усіх селах, відремонтовано дахи в усіх сільських клубах, і зараз в них тривають ремонтні роботи.

З червня 2018 року на баланс громади переходять заклади освіти. Існує проблема нестачі місць в дошкільних закладах, адже є велика черга. Вже створена додаткова група в дитячому садку в Розсощенцях і запланований новий дитячий садок. Опорною школою громади планують зробити Щербанівську ЗОШ. Її хочуть перетворити в навчально-виховний комплекс, для чого необхідно розширити її територію.

Проблемним питанням громади є небажання деяких користувачів землі платити оренду:

— Є в нас злісні неплатники за орендовану землю. Трошки пробуксовує ця справа. Ми зверталися з нею в прокуратуру, податкову. За рік орендарі недодають в бюджет громади. У відповідь на наші запити вони «включають дурня», — розповів Ігор Процик.

Цю проблему Валерій Головко взяв на особистий контроль.

Ще одна проблема громади – передача водопостачальної мережі «Полтававодоканалу» на баланс громади. Мережа не в ідеальному стані, а в громаді не вистачає коштів на її ремонт. Валерій Головко пообіцяв фінансову підтримку в цьому питанні:

— Ми відшкодуємо за рахунок обласного бюджету витрати на відновлення цих мереж. Тому приймайте на баланс. Включаєте ремонт каналізаційної системи в програму модернізації. А ми на сесії на наступний рік чи навіть в цьому півріччі виділимо гроші.

Під час візиту до Щербанівської громади Валерію Головку показали стан поточних проектів з модернізації та розвитку. Очільник області відвідав районний будинок культури і сільський будинок культури в Щербанях, який зараз ремонтують. Також завітали в Розсошенці, де оглянули будівництво басейну та місце під нову амбулаторію. За планом басейн здадуть наприкінці 2019 року. Амбулаторію почнуть будувати вже цього року.

Щербанівська ОТГ стала першою з громад, які відвідав голова Полтавської ОДА. Найближчим часом Валерій Головко проінспектує стан справ в Терешківській та Коломацькій громадах.