Ви тут:
Суспільство Україна 

Голова Держенергоефективності презентував нову концепцію подальшого стимулювання розвитку відновлюваної електроенергетики

Нову концепцію стимулювання впровадження об’єктів відновлюваної електроенергетики, підготовлену Держенергоефективності, представив голова відомства Сергій Савчук на I Міжнародному енергетичному форумі “Вітер і водень”, організованому Українською вітроенергетичною асоціацією та Українською водневою радою, повідомляє “Урядовий портал“.

Сьогодні більшість країн світу розглядає аукціони на впровадження “зелених” об’єктів як один зі стимулів цього ринку. Україна наразі також опрацьовує усі особливості такого підходу.

Тож Держенергоефективності проаналізувало практику запровадження аукціонів у країнах Євросоюзу та світу, пропозиції народних депутатів України, асоціацій у сфері відновлюваної енергетики, міжнародних фінансових установ, девелоперів та інших зацікавлених сторін і підготувало концепцію запровадження аукціонів в Україні.

“Поетапне впровадження ефективної системи аукціонів дасть можливість зменшити вартість виробництва енергії з відновлюваних джерел та підвищити конкурентоспроможність бізнесу у цій сфері”, – повідомив Сергій Савчук.

“Головне, що перехід на аукціони має відбуватися виважено та поступово із впровадженням пілотних проектів, аналізом їх ефективності та подальшим доопрацюванням законодавства”, – додав Голова.

До участі в аукціоні пропонуються проекти із встановлення сонячних станцій потужністю від 20 МВт та вітроелектростанцій потужністю від 30 МВт.

Передбачається, що переможець аукціону матиме змогу продавати “чисту” електроенергію протягом 20 років.

“На нашу думку, такі реформи потребують заснування Міжвідомчого координаційного центру проведення аукціонів, який розроблятиме правила та план-графік проведення аукціонів, контракти для учасників”, – зазначив Сергій Савчук.

До роботи Центру передбачається долучити представників профільних органів влади, ДП “Енергоринок”, НЕК “Укренерго”, міжнародних організацій та асоціацій.

Держенергоефективності у свою чергу готове взяти на себе координаційну роль у роботі Центру.

“Разом із введенням аукціонів, ми вважаємо за необхідне продовжити роботу “зелених” тарифів, – розповів Голова. – При цьому, враховуючи падіння вартості СЕС та необхідність збалансування енергосистеми, ми передбачаємо планову оптимізацію “зелених” тарифів на різні види генерації “чистої” енергії із 2020 року”.

Держенергоефективності готове до обговорення вищезазначеної концепції та пропозицій до неї.