Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Фольклорний гурт Полтавщини випустив сучасний трек (відео)

Українська співачка Solona презентувала нову роботу “Злата”, яку записала з народним фольклорним гуртом “Коралі” селища Новооржицьке (Полтавська область). Запис вокальних партій відбувався на місцевій студії міста Лубни.

“Я фанатію від української фольклорної музики, а коли ми знайшли гурт “Коралі”, то одразу ж вирішили записати сумісну роботу, щоб молодь почула та переконалась, що така музика – це дуже круто і весело”, – прокоментувала співачка.

Трек “Злата” був створений в танцювальному жанрі, проте і в мелодиці текстів, і в аранжуванні, і у виконанні вокальних партій відчуваються народні мотиви. Поєднання національних, народних елементів із сучасними музичними трендами – основний творчий напрямок для Solona.

Цей підхід має відображення і у зовнішньому образі співачки. Окрім класичної вишиваної сорочки, Solona використовує і більш сучасні елементи вуличного стилю. “Мені однаково близькі і село, і бурхливе місто. І там, і там я почуваюся комфортно, бо розумію, що між ними існує тісний зв’язок. І цей зв’язок – це наша історія і наша культура”, – каже співачка.

Власне, пошук цього культурного зв’язку і став поштовхом до спільного проекту з народним фольклорним гуртом “Коралі”. “Це для нас великий експеримент – раніше в такому жанрі ми не працювали, – розповідає керівник фольклорного гурту Дар’я Андрусенко. – Але коли ми почули пісню,  як цікаво в ній поєднані сучасні і традиційні мотиви, ми одразу ж погодились”.

Фольклорний гурт “Коралі” займається збором автентичних народних пісень Полтавщини, для чого організовуються регулярні культурні експедиції по селищах регіону. В одній з таких експедицій гурт віднайшов майже забуту жартівливу пісню, яка була записана в с. Веприк Гадяцького району. Вона дозволила отримати гран-прі Всеукраїнського фольклорно-етнографічного фестивалю  ім. Василя Верховинця “Золоті ключі”. Фестиваль проходив у м. Києві в 29 квітні цього року, в ньому прийняли участь понад 39 колективів з усієї України: Сумської, Чернігівської, Рівненської, Волинської, Львівської, Донецької, Київської, Полтавської та інших областей.