Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

До середини століття майже 70% населення буде жити в містах

Більше половини населення планети (55%) – живуть в містах. В середині минулого століття цей показник становив близько 30%, а до середини поточного досягне 68%. Про це повідомляє 24tv.ua з посиланням на The Guardian.

Найшвидше росте міське населення країн Азії та Африки. На ці регіони припаде 90% зростання. Автори нової доповіді ООН закликають розвивати інфраструктуру і соціальні служби в містах, щоб забезпечити там гідні умови життя. В даний час найбільше містян у Північній і Латинській Америці, де в містах проживає понад 80% населення. Друге місце займає Європа.

Багато жителів Азії та Африки – більше половини, сьогодні живуть в сільській місцевості. У деяких країнах світу, включаючи Росію, Україну, Польщу і ряд інших держав Східної Європи, з 2000 року населення скоротилося, в тому числі в містах. Люди емігрують або вмирають, а народжуваність знижується. В основному це стосується невеликих міст.

В Росії в кінці минулого століття було 32 міста з населенням від 300 до 500 тисяч, зараз їх тільки 29, а в 2030 році буде 27. На сьогодні найбільш населеним містом світу залишається Токіо, де проживає 37 мільйонів людей. Очікується, що вже через 10 років пальма першості перейде до Нью-Делі. Зараз це місто входить в першу п’ятірку поряд з Шанхаєм, Мехіко і Сан-Паулу.

У світлі стрімкої урбанізації ефективне управління міським господарством стає одним з ключових завдань у сфері сталого розвитку, особливо, коли мова йде про розселення мешканців нетрів, забезпеченні їх роботою, медичним обслуговуванням та освітою.

Громадський транспорт, безпека, енергетика, доступне житло, чистота повітря – всім цим займаються в міському господарстві, що являти собою дуже складний механізм, який вимагає великих витрат. Багато країн, які розвиваються, зіткнуться з великою кількістю проблем, пов’язаних з високими темпами урбанізації. В ООН пропонують вирішувати їх спільно, ділитися досвідом і готуватися до змін.