Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

До міжнародного дня захисту клімату полтавці озеленювали місто

16 травня полтавці організували публічну майстерню з озеленення. Захід присвятили до Міжнародного дня захисту клімату. Учасники майстерні змайструвати дерев’яні горщики для квітів, посіяли в них улюблені рослини, готували «зелені» смузі з соковитих трав та меду, та переглядали кінострічку під зоряним небом про актуальну проблему сьогодення – відчутну  зміну клімату.

Ініціатива була організована Громадською організацією “ЕКОЛТАВА” в рамках щорічної Всеукраїнської акції “День Дій”, що закликає жителів кожного міста об’єднуватися та діяти локально для протидії кліматичним змінам.

До акції приєдналося близько 100 полтавців, які разом з дітьми, колегами та друзями спільно майстрували горщики з сосни та створювали дерев’яні підвіски для квітів . По завершенню майстер-класу учасники забрали вже готові вироби додому, щоб прикрасити власні балкони та подвір’я.

«Мета акції – привернути увагу Полтавців до зміни клімату та продемонструвати найпростіші рішення локального озеленення, яке є не лише важливим інструментом адаптації міста до кліматичних змін, а й гарним способом об’єднання людей різного віку, професій та інтересів» – розповідає координаторка “Дня Дій” в Полтаві Марини Цигрик.

Додатково, організатори відкрили сезон літніх переглядів на траві документальною кінострічкою «До потопу», яка присвячена вирішенню проблеми зміни клімату, завдяки відмові від викопного палива та переходу на відновлювані джерела енергії.

Подібні “Дні Дій” відбуваються за ініціативи міжнародної кліматичної організації «350.org» в багатьох країнах світу.

В Україні у рамках кампанії «Міста для життя» до ініціативи приєдналося 20 міст, в кожному з яких організатори пропонують різні формати активностей. У Полтаві такий захід відбувається вже вдруге.