Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Шумейковому урочищі на Полтавщині вшанували полеглих у Другій світовій війні

8 травня, у День пам’яті та примирення, в  Шумейковому урочищі на Лохвиччині вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

До Монументу загиблим воїнам лягли букети квітів, а поклали в знак вічної пошани голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його заступник Микола Білокінь, голова Лохвицької РДА Володимир Рязанов, голова Лохвицької райради Анатолій Храпаль, ветерани, духівництво, молодь. Єпископ полтавський і кременчуцький Федір відслужив панахиду за загиблими воїнами.

“У нас склалась традиція кожен рік 8-го травня відвідувати Шумейкове урочище. У День пам’яті та примирення вшановуємо пам’ять загиблих та вітаємо ветеранів. Це те місто де відбувалися найкривавіші бої на Полтавщині. Головне розуміти, наскільки важлива та перемога, яка поклала початок незалежності країни. Ми занадто дорогою ціною виборюємо право на вільне існування. Навіть зараз найсміливіші бійці відстоюють наші кордони – маємо шанувати їх та загиблих в АТО. Наше завдання пам’ятати ті страшні для країни події та робити все для комфортного життя захисників, – зазначив Валерій Головко.

У виконанні художніх колективів Лохвицького району прозвучала концертна програма для ветеранів та присутніх.

“На другий день війни вже бомбардували аеродром на якому я служив. Розбомбили його, а потім почались мої бойові походи. Війну закінчив я другого травня 1995 року у Чехословаччині. Мої спогади про війну – це початок війни, рідні мої мене ніколи не забували, пам’ятаю полеглих товаришів”, – зі сльозами на очах розповів учасник Другої світової війни Олександр Моцник.