Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Чотири райони Полтавщини об’єднались у туристичний кластер (ФОТО)

11 травня у Світлогірському, Кобиляцького району, відбувся практичний семінар та підписання Меморандуму між представниками ОТГ, районних, міських та селищних рад 4 районів області: Кобеляцького, Новосанжарського, Решетилівського та Козельщинського.

На заході буди присутні: голова полтавської ОДА Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр біленький, народний депутат України, голова підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Андрій Река, голова Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук, доктор наук з державного управління, професор В’ячеслав Толкованов, директори профільних Департаментів, представники районів області.

Мета підписання меморандуму між чотирма районами – розвиток туризму на Полтавщині. Створення кластеру (об’єднання споріднених за видом діяльності підприємств та організацій) допоможе покращити інфраструктурну мережу, поліпшити якість туристичного сервісу, започаткувати нові маршрути та популяризувати існуючи, активізувати потік туристів. Ініціатором створення кластеру стала Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування.

“Сьогодні ми намагаємось розширити не тільки ти напрямки, що вже реалізовані на Полтавщині, а це і питання побутових відходів, освітлення, водогони, але й підняти такий напрямок як туристична та історична привабливість Полтавської області. Я думаю, що після цього практикуму ми будемо знати чіткі напрямки нашої діяльності та можливості області стосовно розвитку туризму. А розвиток туризму – це і розвиток інфраструктури. Турист повинен знати як доїхати, на чому доїхати, де зупинитися”, – зазначив Валерій Головко.

Переконаний у необхідності створення кластеру Олександр Біленький.

“Турист це людина, яка приносить кошти й отримує емоції. Це нас абсолютно влаштовує з усіх сторін. Обласна влада за кулька років нашої каденції поставила собі за завдання донесення нової філософії заробляння коштів. Ми пішли тією дорогою, що влаштує всіх. Ми пропонуємо своє фінансове плече, для того щоб кожна громада отримала фінансовий прибуток. Не проїдання, а прибуток. Полтавська область має історичну, культурну, мистецьку складову і в цьому має туристичну привабливість. Це дає нам надію на майбутнє, що запросимо сюди не тільки українського туриста, а й іноземного. У громад є унікальна можливість отримати у рамках конкурсу “Бюджет участі” 800 тис. грн. І ці кошти підуть на розвиток ваших територій”, – зазначив він.

Досягнення полтавської області у сфері міжмуніципального співробітництва досить вагомі, адже на Полтавщині підписано 58 договорів про співпрацю між громадами із 181 в Україні.

“Майже 40 відсотків наших місцевих рад об’єдналися для того, щоб вирішувати різноманітні проблеми. Сьогодні підписано ще один меморандум про співпрацю, створено кластер. Тепер потрібно працювати. Туристи сьогодні вибагливі, потрібно надавати якісні послуги починаючи від проживання, харчування, оренди інвентарю всього того, щоб турист хотів приїхати й побачити різноманіття нашого краю. У Полтавщини багато власних перлин. Саме створивши такий кластер ми зможемо показати всю привабливість нашого краю”, – зазначила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко.

Красу Полтавщини, її культурну спадщину, перспективу знають і цінують на вищих щаблях влади, а тому область може розраховувати на підтримку починань.

“Ми постійно вам допомагаємо. Допомагати потрібно тим хто працює. Багато разів приїжджав Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, ми проводили виїзді засідання. Полтавську область ставлять у приклад іншим областям. У вас є запал і ви працюєте”, – сказав народний депутат України Андрій Река.

Семінар з питань активізації туризму та місцевого економічного розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва, виявився доволі корисним для учасників новоствореного кластеру. Вони змогли отримати цінні знання та практичні поради від фахівців, щодо подальшого розвитку своїх територій.