Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Близько 54 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі надійшло до місцевих бюджетів Полтавщини з початку року

Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Полтавській області, у січні-квітні робота за напрямком контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів була спрямована на підвищення ефективності контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, протидії незаконному обігу цієї продукції. Про це йдеться на сайті Головного управління ДФС у полтавській області.

За результатами проведеної роботи з початку 2018 року до бюджетів усіх рівнів забезпечено надходження: акцизного податку в цілому до державного бюджету 5,2 млн грн; акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами до місцевих бюджетів в сумі 53,7 млн грн; сплати за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами 9,4 млн грн.

Для виробництва підакцизної продукції підприємствам – виробникам у відповідності з чинним законодавством видано 138,2 млн шт. марок акцизного податку.

Проведено 94 перевірки щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства з акцизного податку, за результатами яких нараховано 1,85 млн грн акцизного податку та фінансових санкцій. Внаслідок контрольно-перевірочної роботи до бюджетів всіх рівнів додатково надійшло 0,05 млн грн акцизного податку.

З метою контролю за дотриманням суб’єктами господарської діяльності норм та вимог чинного законодавства при здійсненні торгівлі алкогольною та тютюновою продукцією здійснено 45 перевірок торгівельної мережі області, за результатами яких виявлено 21 порушення чинного законодавства, в тому числі 16 фактів реалізації алкогольних напоїв за цінами нижчими мінімальних роздрібних цін, встановлених на дані види продукції. Згідно із матеріалами перевірок застосовано штрафних санкцій на суму 0,25 млн.

Відповідно до чинного законодавства суб’єктам господарювання оформлено 2186 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами (в тому числі 1230 – алкогольними напоями та 956 – тютюновими виробами).

На виконання вимог Податкового кодексу України забезпечено виконання визначених завдань та функцій на 3-х акцизних складах та 3-х податкових постах, стосовно контролю за дотриманням установленого порядку виробництва, зберігання, відпуску спирту, горілки і лікеро-горілчаних виробів та цільовим використанням спирту.

Для контролю за додержанням стандартів, технічних та технологічних умов, норм та вимог взято участь у проведенні спільно з ДП “Полтавастандартметрологія” атестації виробництва пива ФОП Куденець О.В. Подальше отримання даним суб’єктом господарювання відповідної ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв (пива) на території Зінківського району позитивно вплине на розширення бази оподаткування та дозолить створити нові робочі місця.