Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Бабченко живий, це була спецоперація СБУ

Убивство російського журналіста Аркадія Бабченка виявилося інсценуванням, організованим СБУ для викриття замовника замаху

Про це повідомив голова СБУ Василь Грицак, передає Еспресо.TV.

“Я міг би принести співчуття родині Аркадія Бабченка, але не буду цього робити. Навпаки, сьогодні я привітаю Аркадія з третім днем народження і запрошую його до зали. Спецоперація СБУ завершилася успішно”, – заявив Василь Грицак на  прес-конференції у Києві.

“Наскільки мені відомо, цю операцію готували 2 місяці. Мене посвятили в курс справи місяць тому. За цей місяць я бачив, як хлопці працювали, пахали, як буйволи. Весь цей місяць ми були на зв’язку: думали працювали, діяли. Результатом стала спецоперація, по результатах якої сьогодні людина вже перебуває під вартою. Злочин завершений і доведений, усі докази наявні. Найголовніше – відвернули інші більш масштабні теракти, які готували серйозно. Тиждень тому казали, що в Києві якийсь “ІД” готує теракт перед Лігою чемпіонів – це, вочевидь, мав бути я.”, – сказав Бабченко.

А ось так так колеги Аркадія Бабченка з ATR раділи тому, що його «вбивство» виявилося фейком

Журналіст додав, що його паспортне фото для замовлення вбивства могли надати лише російські державні структури.

“До мене прийшли місяць тому, сказали, є на тебе замовлення, вже передані гроші – $40 тис. Показали мої документи, мою світлину, яка є тільки в моєму паспорті і тільки в паспортному столі. Стало зрозуміло, що інформація йде з Росії, з державних служб. Отримати цю інформацію могли лише спецслужби. Було запропоновано взяти участь у спецоперації. Тут варіантів не було”, – сказав Бабченко.

За словами журналіста, росіяни підганяли виконавця замаху, ймовірно, щоб встигнути до проведення фіналу Ліги чемпіонів.

“З того боку тиснули дуже сильно, на виконання замовлення дали 3 тижні, потім почали підганяти, вочевидь, до ЛЧ, доводилося вигадувати якісь “відмазки”: то я ногу “зламав” – я її не ламав, до речі. Потім довелося ніби кудись “поїхати”. Це мало відбутися не вчора. Те, що вчора, – це так співпало. Вчора це скінчилося. Половину справи зроблено, я свою роботу виконав, я поки ще живий, не дочекаються”, – підсумував Бабченко.

Журналіст також перепросив у всіх, хто хвилювався через повідомлення про його вбивство.