Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство 

15 травня у Полтаві відбудеться громадська акція на підтримку виборчої реформи (ФОТО, ВІДЕО)

Україна потребує виборчої реформи, адже сьогодні в країні діє виборче законодавство часів Януковича. Про це сьогодні заявили представники громадських та політичних організацій на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”.

Діюча виборча система передбачає вибори депутатів до Верховної ради, як по закритим партійним спискам, так і по мажоритарній системі. Це, на думку експертів, робить вибори непрозорими.

“Діюча змішана система виборів є корупційною. Вона не дозволяє зробити повним представництво у парламенті кандидатів від регіонів, представництво всіх верств населення, адже на початку партійних списків зазвичай знаходяться кандидати зі столиці. Виборчу реформу обіцяв втілити у життя Президент України. 7 листопада 2017 року Верховна Рада прийняла цей Закон у першому читанні. Потім навколо закону почали точитися баталії, до нього було внесено дуже багато правок, що теж гальмує його ухвалення. Станом на сьогодні у нас залишилось близько двох місяців, щоб закон ухвалити. Потім депутати підуть на канікули, а до виборів залишиться рік. Щоб ефективно підготуватися до виборчого процесу за новим законодавством потрібно, як мінімум, стільки ж часу”, – зазначила регіональний координатор ГО “Центр UA” у Полтавській області Альона Гончаренко.

15 травня о 9:00 під стінами Полтавської ОДА відбудеться акція на підтримку виборчої реформи “Ні! Виборам за законам Януковича”. У той самий час такі акції відбудуться у всіх регіонах України. 19 травня акція пройде й у Києві біля Верховної Ради.

“Ми не з тих, хто постійно протестує проти чогось. Ми навпаки вимагаємо підтримки, ухвалення закону. Без суспільного та медійного тиску, реформи у нашій країні зазвичай проходять дуже повільно, тому ми закликаємо всіх небайдужих приєднатися до акції. Ми зберемо підписи на підтримку Закону і відвеземо їх до Верховної Ради”, – сказала Альона Гончаренко.

поширити новину: