Ви тут:
Суспільство Україна 

13 травня – День матері

Традиція відзначати День матері існує в багатьох країнах світу. Це свято заснували в 1910 році завдяки ініціативності та старанням молодої американки Анни Джервіс.

Анна, рано втративши матір, знала, як важливо проводити більше часу зі своїми матерями, які, на жаль, не вічні.

Щоб люди частіше замислювалися про це і не забували дарувати своїй найближчій людині увагу, ласку і любов, дівчина вирішила домогтися того, щоб День матері визнали офіційним святом.

Через три роки їй це вдалося і вже 102 роки поспіль у світі відзначають це свято.

Зокрема, в США, Канаді, Китаї і Японії, країнах Європи та в Україні День матері відзначають у другу неділю травня.

Cеред цікавих традицій –  у Мексиці на День матері у церквах на католицьких месах обов’язково співають особливу пісню: “Las mañanitas”. Після чого влаштовують святкові обіди.

День матері у Мексиці
В Австралії на офіційному рівні не святкують День матері. Але люди все одно вшановують своїх матерів, дарують їм квіточки і маленькі подарунки.

В Австрії у другу неділю травня в усіх ресторанах з’являється особливе меню для мам.

День матері: меню

У Туреччині  День матері святкують кожну п’ятницю – коли жінка виходить заміж, то п’ятниця стає тим днем, коли вона може відвідати свою родину.

Історія Дня матері в Україні

Офіційно в Україні святкують День матері з 1999 року, з того часу, як Президент Кучма підписав відповідний указ.

Раніше українська діаспора у Канаді ще на початку 20-го століття (1928 році) почала вітати матерів. А на наступний рік така ініціатива докотилась і до західної України. У Львові у другу неділю травня організовували спеціальні зустрічі матерів і концерти для них. Тут цим займалася редакторка тижневика “Жіноча Доля” Олена Кисілевська. Пізніше, за сприяння “Союзу українок” з Канади це свято поширилося по всій території Західної України.

День матері: історія
Олена Кисілевська намагалася впровадити День матері на заході України

Потім при радянській владі, свято категорично заборонили. Це тривало до 1999 року.