Ви тут:
Суспільство Україна 

З початку року створили 1919 нових ОСББ, — Зубко

Сьогодні, ОСББ – ключовий партнер держави у впровадженні реформи ЖКГ та енергоефективності. Політики, які проваджуються Урядом, міністерствами, законодавчо підтримуються парламентом є дуже важливими для ОСББ. Але з іншого боку, нам необхідна ваша підтримка і пропозиції під час підготовки необхідних законів та нормативно-правових актів для того, щоб вони реально запрацювали. Як показує практика, шлях від ідеї до реального отримання результату дуже довгий. Про це під час засідання Національної Ради ОСББ заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України .

За його словами, до складу Нацради ОСББ обов’язково мають бути залучені представники Мінфіну, Мінсоціполітики, Мінекономіки і ОДА для персональної відповідальності за прийняття рішень.

«Сьогодні ми проговорюємо з ОСББ пріоритетні напрямки роботи щодо впровадження ключових законів у сфері ЖКГ, прийнятих у минулому році. В першу чергу, це закон «Про ЖКП», який безпосередньо впливає на роботу домогосподарств. ОСББ першими, хто почав шлях до управління своєю власністю, ресурсами і покращення послуг для своїх мешканців. Так, тільки з початку 2018 року створено 1919 нових ОСББ. Ефективність вашої роботи дозволяє економити на рахунках за ЖКП та впроваджувати найкращі енергоефективні технології», — наголосив Геннадій Зубко.

Серед законів, необхідних до впровадження – ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель», ЗУ «Про Фонд енергоефективності».

«Вчора ми підписали з ЄС фінансову Угоду про співфінансування Фонду енергоефективності на 50 млн євро. 20 квітня очікується підписання Угоди Європейського Союзу з IFC щодо участі в управлінні даним проектом. Фонд має запрацювати в 3-му кварталі 2018 і найближчим часом розпочнуться процедури відбору до його Наглядової Ради та Директорати. Його старт це початок кропіткої та важливої роботи, в якій ОСББ відведена одна з ключових ролей. А Фонд енергоефективності має стати надійним партнером ОСББ та їх мешканців», — розповів урядовець.

Крім того, під час зустрічі з Нацрадою ОСББ було обговорено  ряд актуальних проблемних питань. В першу чергу, щодо взаємодії ОСББ з органами влади, які  здійснюють контрольно-наглядові функції – Держаудитслужбою та Держпраці. Також, взаємовідносини ОСББ з підприємствами газо- та електропостачання, зокрема щодо загальнобудинкових газових лічильників, обслуговування внутрішньобудинкових мереж газо- та електропостачання, укладення відповідних договорів. Окреме питання, яке було підняте — списання органами місцевого самоврядування з балансу багатоквартирних будинків та передача технічної документації на будинок (відсутність технічної документації, відмова органу місцевого самоврядування «прощатися» з житловим фондом).

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Перейти до вмісту