Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Якщо ми раніше говорили про безробіття, то зараз ми кажемо про дефіцит робочих кадрів на підприємствах, – Олег Пругло

Сьогодні у Полтавській обласній державній адміністрації відбулось засідання робочої групи з розробки Програми зайнятості населення Полтавської області на 2018-2018 роки та обласної соціально-економічної ради. Провів засідання заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Полтавська область є багатогалузевою. Вона має розвинутий аграрний комплекс, промисловість і сферу обслуговування. Тому програма зайнятості населення на 2018 – 2020 роки передбачає комплекс заходів у всіх цих галузях. Ситуація на ринку праці постійно змінюється і спеціалістам Центрів зайнятості доводиться працювати з новими викликами.

“Питання з працевлаштуванням – дуже актуальне. Ситуація на ринку праці складна і вона постійно змінюється. Якщо ми раніше говорили про безробіття, то зараз ми кажемо про дефіцит робочих кадрів на підприємствах. Є відповідні виклики з якими потрібно оперативно боротись всім разом”, – зазначив Олег Пругло.

За січень – лютий середньомісячна кількість економічно активного населення у віці 15–70 років на Полтавщині становила 653,3 тис. осіб, з яких 575,0 тис. осіб були зайняті економічною діяльністю, 78,3 тис. осіб – безробітні.

Програма зайнятості населення Полтавської області на 2018-2018 роки, розроблена спеціалістами Полтавської ОДА, ґрунтується на економічних та соціальних показниках. Пріоритетними напрямками визначено: розширення сфери застосування праці, створення робочих місць, розвиток підприємницької ініціативи економічно активного населення, підвищення рівня зайнятості сільського населення, активізація комунікацій з роботодавцями, тимчасова зайнятість на громадських роботах, проведення профорієнтаційної роботи.

“На сьогодні всі сфери потребують робочої сили. В минулому році ми мали рекордну кількість вакансій за весь період діяльності служби зайнятості, а чисельність осіб, які перебувають на обліку була лише на півтори тисячі менше в 2012 році. Тобто ринок стабілізувався, але ми сьогодні відчуваємо проблему, що не задовольняємо роботодавців. Тому наше завдання сьогодні працювати не тільки з безробітними, а з населенням області. Впроваджуємо нові форми роботи, різні підходи, проводиться профілювання безробітних, щоб з’ясувати мотивацію до праці. Запровадили таку нову послугу, як кейс-менеджмент. Це супровід безробітного протягом перебування на обліку і вирішення всіх його проблемних питань, що заважають працевлаштуватися. Впроваджуємо нові форми навчань”, – розповіла директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Також на Полтавщині стартувала нова програма, що передбачає інвестування в трудонадлишкові райони. Особливу увагу у цьому напрямку приділяють працевлаштуванню жінок. Так, у Зінькові, Шишацькій ОТГ створені швейні цехи. На черзі інші населенні пункти. Загалом у минулому році на Полтавщині створено 933 нових робочих місця.