Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

В Омельницькій ОТГ відбувся перший на Полтавщині учнівський хакатон (ФОТО)

Сьогодні у Рокитненському НВК, що входить до Омельницької сільської об’єднаної територіальної громади, відбувся перший в Полтавській області освітній учнівський хакатон “У школі не навчаються, в школі живуть”. Захід відбувся за підтримки Департаменту освіти і науки полтавської ОДА та Полтавського відокремленого підрозділу ” Центр розвитку місцевого самоврядування”.

У кожній ОТГ, для того щоб отримати кошти на ті чи інші потреби, потрібно розробити проект і його захистити. В Омельницькій об’єднаній територіальній громаді вирішили до розробки програм залучити молоде покоління. Це дає школярам певні знання, котрі потрібні при плануванні проектів і, власне, діти самі обирають, що їм необхідне, а дорослі втілюють задумане у життя. Саме тому у Рокитненському НВК і вирішили провести освітній хакатон.

Хакатон – це захід, під час якого команди вирішують певну проблему в обмежений період часу. В кінці хакатону кожна з команд представляє свій результат перед журі. Переможці отримають винагороди та необхідну підтримку під час доопрацювання та запуску свого проекту.

“Такий захід, як освітній хакатон, явище нове для України. В Полтавській області, в об’єднаних територіальних громадах, такий захід проходить вперше. Хакатон – це потужна платформа для коворкінгу, що показує сучасний стан розвитку шкільної освіти в контексті реалізації, впровадження освітньої реформи. Учні мають змогу отримати знання і одразу реалізувати їх на практиці. Це один зі способів формування освітніх компетентностей, що відповідно до концепції нової освітньої української школи необхідно формувати в наших дітях, – зазначив начальник Управління позашкільної професійної (професійно-технічної) вищої освіти та правового забезпечення Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Сергій Рибалко.

У рамках хакатону учні 4-х класів Рокитненського НВК і Омельницької загальноосвітньої школи взяли участь у конкурсах “Домашнє завдання”, “Закінчи речення”, розробляли, презентували, а потім захищали свої проекти. Все це відбувалось у вигляді гри – весело та цікаво. У підсумку діти вдало довели журі, що в їхніх школах не вистачає м’якого куточка для відпочинку та музичного динаміка з мікрофонами. На реалізацію цих програм вони отримали 5 тис. грн та 4 тис. грн відповідно.

Як розповів директор Рокитненського НВК Дмитро Боярський, такий захід організували не випадково.

“Сьогодні нашій школі сільська рада надає кошти. Ми оновили 3 кабінети, придбали 7 інтерактивних дошок та інше. Раз у рік ми анкетуємо дітей. У анкетах учні пишуть, як вони хочуть покращити свій навчальний заклад, чого не вистачає. Дітвора забажала м’який куточок для відпочинку, але цей проект потрібно якось реалізувати, десь взяти кошти. Ми порадились з педколективом, прийняли рішення залучити дітей, залучити батьків і розробити цю програму. Голова сільради нас підтримала, надала кошти. В ОТГ, ми педагоги, самі пишемо проекти, а тепер навчаємо цьому дітей”, – розповів Дмитро Боярський.

Діти з радістю взяли участь у хакатоні, підготувались і втілили свої бажання у життя.

“Ми ретельного готувалися до хакатону, думали як себе презентувати, презентувати наш навчальний заклад, готувались до конкурсів. Ми показали на що ми здатні, чогось навчились у іншої команди. Ми захистили свій проект і вирішили і надалі брати участь у інших таких заходах”, – сказав учень Рокитненського НВК Захар Рибалко.

Також у рамках заходу для дітей провели майстер-клас з розпису та провели спортивну естафету.