Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відзначили 145-річчя Миколи Міхновського

31 березня у Полтаві відзначили 145-річчя від дня народження українського політичного та громадського діяча, ідеолога українського націоналізму Миколи Міхновського.

Ініціатори зібрання ознайомили присутніх із діяльністю Миколи Міхновського, , зокрема, “свободівець” Юліан Матвійчук розповів цікаві факти про його брошуру “Самостійна Україна” та зачитав основні тези.

“Кінець XIX століття ‒ це час звільнення держав із полону імперій. Міхновський приєднався до організації першої на Наддніпрянській Україні політичної революційної партії, створив брошуру “Самостійна Україна”, в якій зрозумілою мовою виклав основні аспекти міжнародної політики й наголосив, що Україна має бути самостійною державою. Міхновський ‒ перший, хто зробив такий крок до нашої державности. Він зазначив, що ми повинні рухатися до незалежности саме радикальними методами. Зараз ми маємо державу Україна, залишилося наповнити її українським змістом”, ‒ наголосив Юліан Матвійчук.

Саме у будинку родини Русових, де націоналісти минулого року встановили меморіяльну дошку, Микола Міхновський 9 лютого 1900 року вперше зачитав брошуру “Самостійна Україна”, яка стала ідеологічною основою для ухвалення Четвертого універсалу Центральної Ради та заснування першої на Наддніпрянській Україні політичної революційної партії.

Присутні також ушанували героїв московсько-української війни хвилиною мовчання. Захід завершився виконанням державного славня.

Довідка: Микола Міхновський (31 березня 1873 р., с. Турівка, Полтавська губернія ‒ 3 травня 1924 р., Київ) ‒ український політичний і громадський діяч, адвокат, публіцист, перший ідеолог українського націоналізму та організатор війська. Ідеолог і провідник Братства тарасівців, засновник Української народної партії, один із лідерів Української демократично-хліборобської партії, член Братства самостійників.

Нагадаємо, у Полтавському краєзнавчому музеї діє постійна експозиція про Українську революцію 1917-21 років

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту