Ви тут:
Суспільство Україна 

У Польші запустили проект, який допоможе українцям безкоштовно влаштовуватись на роботу

У Польщі започаткували проект “Партнерство та працевлаштування”, що допоможе українцям безкоштовно влаштовуватись на роботу

Про це повідомили у Всеукраїнській асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Польсько – українська господарча палата разом з Всеукраїнською асоціацією компаній з міжнародного працевлаштування розпочинають спільний проект «Партнерство та працевлаштування», який повинен призвести до подолання шахрайства при працевлаштуванні українців в Польщу.

Польські бізнесмени дуже зацікавлені в українських трудових мігрантах та хочуть залучати їх на довготерміновій основі на роботу. Для цього потрібно прибирати адміністративні бар’єри між країнами та створювати передумови для синергії між польськими роботодавцями та найманими робітниками з України. Про це йшла мова на 10-му Балтік бізнес форумі, який відбувався 18 – 20 квітня та зібрав велику кількість урядовців, бізнесменів та громадських діячів з Польщі та України.

Одним із факторів подолання шахрайства буде безкоштовне працевлаштування. Українці не повинні платити гроші за своє працевлаштування за кордоном, а компанії-посередники отримуватимуть дохід не від фізосіб, а від роботодавців, які шукають для себе персонал.

Таким чином, безкоштовне працевлаштування завдасть удару по шахрайським схемам і недобросовісним компаніям, які тепер не зможуть дурити голови українцям і брати гроші за нібито пошук роботи, а насправді невідомо за що.

«Всі ті трудові мігранти, які знаходяться на території Польщі, можуть розраховувати на захист своїх прав та свобод. Ми займаємося всім комплексом питань, пов’язаних з легальним працевлаштуванням українців в Польщі а також захистом їх прав», – повідомив Леслав Навацкі, представник офісу польського омбудсмена.

«На мій погляд, в Україні досі недостатньо робиться для того, щоб з одного боку, захистити українських трудових мігрантів, а з іншого, організувати нормальне функціонування ринку міжнародного працевлаштування. Українцям необхідно знати, що шукати роботу в Польщі потрібно тільки через ліцензовані компанії, які несуть відповідальність за те, куди вони відправляють людей. Крім того, працевлаштовуватися краще на великих підприємствах, де виплата зарплати йде на банківську карту, дотримуються всі передбачені польським законодавством норми охорони праці і є соціальне страхування», – сказав Василь Воскобойник, президент всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

поширити новину: