Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, – Уляна Супрун (ВІДЕО)

Майже третина усіх смертей у світі відбувається внаслідок серцево-судинних захворювань. А в Україні – чверть дорослих знаходиться під потенційною загрозою серцевого нападу. Про це у своєму Facebook написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

У 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя. Уляна Супрун надає нескладні поради, як зберегти нормальну роботу серця:

“Не куріть. На здоров’я серця негативно впливає як активне, так і пасивне куріння. Навіть 1 сигарета є надзвичайно шкідливою.

Більше рухайтеся, ходіть пішки та сходами. Регулярна фізична активність (принаймні дві з половиною години на тиждень) допоможе зменшити ризик серцево-судинних захворювань. Віддавайте перевагу пішим прогулянкам над поїздкою в транспорті та відкривайте сезон ранкових пробіжок.

Харчуйтесь правильно та контролюйте свою вагу. Надмірна вага є однією з причин серцево-судинних хвороб. Візьміть собі за правило їсти більше овочів та фруктів, цільнозернового хлібу, каш та риби. Натомість менше – солі та цукру, жирного і смаженого. Слідкуйте за вмістом та калорійністю продуктів, які ви купуєте в магазині.

Відмовтеся або принаймні обмежте вживання алкоголю. Безпечної дози алкоголю не існує, а зловживання ним є одним із найпоширеніших факторів ризику хвороб серця.

Час від часу вимірюйте свій артеріальний тиск. Нормою для дорослих вважаються показники 120/80 мм рт.ст. Гіпертонія може впродовж тривалого часу протікати безсимптомно. Щоб уникнути ускладнень, лікування краще розпочати раніше. Якщо ваш тиск перевищує показники 140/90 – обов’язково звертайтеся до лікаря.

У разі потреби спілкуйтеся зі своїм сімейним лікарем і користуйтеся урядовою програмою “Доступні ліки”.

Дізнавайтеся більше про роботу свого серця і ви почнете краще розуміти свій організм”, – резюмує Уляна Супрун.