Ви тут:
Суспільство Україна 

Сьогодні є всі передумови для побудови сучасної та професійної державної служби, – Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко

Реформу державного управління обговорили 23 квітня на зустрічі з професором Стенфордського університету Френсісом Фукуямою. Про це повідомляє “Урядовий портал”.

“В Україні ми маємо потужне громадянське суспільство, завдяки якому в державі відбуваються демократичні зміни. Але ми маємо будувати власну інституційну спроможність. І сьогодні, коли ми впроваджуємо прозорі конкурси, справедливу систему відбору, оцінювання та навчання, ми будуємо дійсно професійну, демократичну та європейську систему державного управління”, – про це заявив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Міністр зазначив, що сьогодні є всі передумови для формування професійної державної служби – політична підтримка Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міжнародна підтримка, підтримка експертів. Дуже багато людей повірили і приходять на державну службу – працювати на державу.

Разом з фахівцями Стенфордського університету, Київської школи економіки та командою Асоціації “Професійний уряд” Уряд розпочинає проект “Цикл зворотного зв’язку державної служби”. Завдання проекту – дослідження та подальше вдосконалення державної служби в Україні за для побудови сучасної та ефективної системи держуправління.

Як досягти високої спроможності держави? Відповідь на це питання, за словами Френсіса Фукуями, полягає в розвитку людського капіталу.

“Інтелектуальний капітал, навчання, підготовка, експертиза, фаховість, розуміння професійного служіння – саме це визначатиме, наскільки ефективною буде державна служба. Ви маєте скористатися можливостями, які прямо зараз відкриваються перед вами”, – підкреслив Френсіс Фукуяма.