Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Щодо видачі “трудової” у разі звільнення, – роз’яснення Держпраці

Щодо видачі трудової книжки у разі звільнення працівника надає роз’яснення головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Братусь Лариса Олексіївна.

Запис про звільнення вносять до трудової книжки в день звільнення (п.2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту та Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58). У разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи в цій установі, засвідчуються підписом керівника установи або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою установи або відділу кадрів (п.4.1 Інструкції № 58).

Роботодавець зобов’язаний у день звільнення працівника видати йому трудову книжку із внесеним записом про звільнення. Цього вимагає ст. 47 КЗпП і п.4.1 Інструкції № 58.

Якщо працівник з якихось причин не отримав трудову книжку в день звільнення, установа повинна потурбуватися про документальне оформлення цього факту.

У разі затримки видачі трудової книжки з вини роботодавця працівник має право звернутися до суду. Якщо суд винесе рішення на користь працівника, установа зобов’язана буде виплатити такому працівникові середній заробіток за весь час вимушеного прогулу (ч.5 ст 235 КЗпП, абз. 6 п.4.1 Інструкції № 58). Також у разі затримки видачі трудової книжки днем звільнення вважатиметься день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення (день видачі трудової книжки) видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнається роботодавцем, який її вніс, недійсним (абз.7п.4.1 Інструкції № 58).

Якщо працівник з якихось причин не отримав трудову книжку, в день звільнення такому працівникові надсилається рекомендований лист з повідомленням про вручення. У цьому листі потрібно повідомити працівника, що йому необхідно отримати трудову книжку в установі. Таку можливість передбачає п.4.2. Інструкції № 58.

Надіслати трудову книжку звільненому працівникові поштою установа має право виключно з письмового дозволу такого працівника (п.4.2 Інструкції № 58).

Якщо зазначеного дозволу немає, не отриману звільненим працівником трудова книжка зберігається протягом 2 років у відділі кадрів установи окремо від інших трудових книжок працівників. Якщо протягом цих двох років працівник не виявить бажання отримати свою трудову книжку, потрібно передати її до архіву установи. Там трудова книжка повинна зберігатися протягом 50 років. Після закінчення зазначеного терміну її можна знищити в установленому порядку(п.6.2 Інструкції № 58).

Система Orphus