Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

План дій сталого енергетичного розвитку у Полтаві потребує вдосконалення, – Юлія Мельник (ФОТО, ВІДЕО)

У Полтаві План дій сталого енергетичного розвитку потребує поліпшення. Про це сьогодні, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, повідомила голова правління ГО “Еколтава” Юлія Мельник.

Енергобезпека міста – це стратегічне питання від якого залежить якість надання комунальних послуг і врешті ціни у платіжках полтавців за спожиті енергоносії. Полтава приєдналась до угоди мерів, що передбачає розробку та впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку.

На сьогоднішній день з можливих 24 балів оцінки енергоефективності Полтава набрала лише 8 балів, в той час як наприклад Кременчук 17.

“У Полтаві 74% енергії споживає житловий сектор, а промисловість і транспорт 14%. Найбільш чіткий план дій по енергозбереженню мають такі підприємства як Полтававодоканал, та Полтаватеплоенерго. У житловому секторі в цьому напрямку майже нічого не роблять. Взагалі ПДСЕР у Полтаві доволі слабкий і потребує удосконалення. У Кременчуці існує цілий відділ енергоменеджменту, а в обласному центрі такої структури немає і немає чіткого бачення подальшого розвитку енергоефективності”, – зазначила Юлія Мельник.

Окрім того, що ПДСЕР спрямований на заощадження енергоносіїв, мінімізацію енерговитрат він важливий для інвесторів, оскільки містити у собі бачення подальшого розвитку енергозбереження та екологічні проекти міста.

“Коли інвестор заходить у місто, він хоче бачити наскільки у ньому розвинуті заходи з енергоефективності, подальший їх розвиток, щоб бачити куди вкладати кошти та коли й при яких відсотках він отримає прибуток. У одному з міст України міська влада планує передати всі дахи бюджетних установ у оренду для встановлення на них сонячних батарей. А це дуже важлива інформація для інвестора, адже на її основі він може планувати свій бізнес-проект. У Полтаві у цьому напрямку виникають питання”, – сказав координатор проектів ГО “Екоклуб” Дмитро Сакалюк.

Екологи вбачають необхідність поліпшення ПДСЕР у Полтаві, підтримку “теплих” кредитів для житлового сектору, інших енергозберігаючих проектів і просвітництво населення.

Пояснювати про необхідність економії енергоносіїв потрібно в навчальних закладах, на підприємствах, організаціях, адже це вигідно всім.

Загалом ПДСЕР у Полтаві розрахований до 2020 року. На його впровадження з 2010 року передбачено 3 мільярди 620 мільйонів гривень.

 

Також на прес-конференції спікери розглянули питання зміни клімату. Наскільки воно актуальне у Полтаві розповіла координатор кліматичного напрямку ГО “Еколтава” Мирина Цигрик.

“У 2014 році були дослідженні наслідки зміни клімату у обласному центрі. Вчені виявили три основні негативні чинники. По-перше, від цього явища страждають зелені зони, поширюються інфекційні захворювання та знижується якість питної води. Нами розроблена низка проектів по мінімізації ризиків. Наприклад, такий проект, як “Місця для життя у Полтаві”, але ці проекти потребують підтримки міської влади”, – резюмувала Марина Цигрик.

 

поширити новину: