Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

ПАРЄ: Непідконтрольні території Донбасу є окупованими РФ

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, у якому визнала окупацію ОРДЛО Російською Федерацією. Про це повідомляє “Європейська правда“.

Це визнання міститься в резолюції “Про надзвичайний стан…”, що присвячена випадкам призупинення окремих статей Європейської конвенції з прав людини. Наразі таку можливість задіяли три держави – Україна (після нападу РФ), Франція (після терористичних атак) та Туреччина (після спроби перевороту).

Під час розгляду українського блоку Асамблея майже одноголосно підтримала дві поправки, які підтверджують, що неконтрольовані урядом території Донецької та Луганської областей є “тимчасово окупованими територіями, що контролюються Російською окупаційною адміністрацією”.

За дві відповідні поправки проголосували 98-100 депутатів, проти – 3-4 депутати.

Проти підтвердження такого визнання голосували парламентарі, які належать до проросійських сил – німецьких “Лівих” та “Альтернативи для Німеччини”, а також нідерландської Соцпартії.

Також у цій резолюції ПАРЄ підтвердила засудження російської агресії проти України, що здійснена у порушення міжнародного гуманітарного права та принципів Ради Європи.