Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ та ПРООН закуплять додаткові ліки для людей з гемофілією на 100 млн грн

Сьогодні, коли світ відзначає Всесвітній день гемофілії для підтримки людей з цим захворюванням крові, МОЗ та агентство Програма розвитку ООН звітують про 100 мільйонів гривень збережених бюджетних коштів за напрямками гемофілії, повідомляє прес-служба МОЗ.

Такі результати досягнуті завдяки ефективності міжнародних закупівель ліків. Збережені кошти використовуються для придбання додаткових ліків для дітей та дорослих з гемофілією.

Ліки для людей з гемофілією продовжують прибувати у країну. Минулого тижня були доставлені ще три препарати вартістю 10 млн грн. Серед отриманих препаратів “Фактор коагуляції крові IX (рекомбінантний)” (500 МО та 1000 МО), “Фактор коагуляції крові людини VIII та фактор Віллебранда людини” (500 МО та 1000 МО) та “Антиінгібіторний коагулянтний комплекс” (500 МО). Загалом, цього року ПРООН вже поставила ліки проти гемофілії вартістю 460 мільйонів гривень (80% від замовленого обсягу).

Ліки для дітей та дорослих з гемофілією закуповуються за кошти державного бюджету України в рамках механізму закупівель спеціалізованими організаціями. Всі 33 препарати за напрямками дитячої і дорослої гемофілії були закуплені відповідно до замовлення. Завдяки прозорим та ефективним процедурам ПРООН як закупівельна організація змогла забезпечити нижчі ціни і заощадити 100 мільйонів гривень бюджетних коштів. Частина цих коштів вже направлена на закупівлю додаткових ліків для людей з гемофілією.

поширити новину: