Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Головне завдання Агенції регіонального розвитку Полтавської області займатися розвитком ОТГ, – Андрій Пісоцький

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулось засідання Наглядової Ради Агенції регіонального розвитку Полтавської області. Присутні заслухали звіт директора Агенції Ігоря Колодія.

Агенція Регіонального Розвитку це недержавна, не громадська організація у засновниках якої ОДА, облрада, університети і ТПП, що була створена кілька місяців тому. Зараз ця структура у процесі розбудови.

“Протягом двох місяців відбулась низка зустрічей у Полтавській області. Це були перемовини про співпрацю з корпораціями. Також ідуть перемовини про проведення у грудні 2018 року Міжнародного форуму з урбанізації. Він буде потенційно проходити у Києві, а у Полтаві плануємо зробити паралельний майданчик. Плануємо здійснити дуже цікаві соціальні проекти, зараз ми на стадії перемовин, але сподіваюсь, що найближчим часом ми їх запустимо. З товариством “Біоформ” підписаний меморандум про інвестування в Полтавську область трьох мільйонів євро. Є ряд проектів з іншими компаніями. Також з Засульським ОТГ дотягнена домовленість про укладення найближчим часом аутсорсингового договору на виконання послуг інвестиційного відділу. Є плани найближчим часом провести і інші переговори стосовно залучення інвестицій”. – розповів Ігор Колодій.

Втім, як зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, головну увагу потрібно зосередить на розвиток ОТГ. Великі комунальні підприємства області вже мають самостійні напрацювання про співпрацю з міжнародними інвесторами.

“Як я особисту бачу роботи Агенції Регіонального Розвитку. Це організація. що плідно співпрацює з нашими територіальними громадами, готує стратегію розвитку і план реалізації цієї стратегії. У нас на сьогодні велика проблема підготовки проектів на які використовуються кошти Державного фонду регіонального розвитку. До першого червня у нас крайній термін для того, щоб всі громади, що представлені сьогодні на мапі Полтавської області підготували ці проекти. Щоб вони першого червня були подані на конкурсну комісію, для того, щоб можна було вибрати найкращі і вони будуть фінансуватися у наступному році з цього фонду”, – наголосив Андрій Пісоцький.

Також, як зазначила директор Департаменту економічного розвитку ОДА Інна Іщенко, співробітники Агенції регіонального розвитку повинні професійно писати плани реалізації проектів, для цього потрібно залучати фахівців з відповідним досвідом. Самі проекти, можуть бути і невеликими, але дієвими і реальними. Оскільки Полтавщина як аграрна так і промислова область, саме у ці галузі можна вдало інвестувати. і такі приклади вже є.

Також Наглядова Рада розглянула ряд технічних питань Агенції регіонального розвитку, що стосувалися найму нових працівників, оплати праці, заміщення вакантних посад та підбору приміщення для офісу Агенції.

Наступне засідання Наглядової ради відбудеться 4 травня.