Ви тут:
Суспільство Україна 

До 27 квітня школи мають обрати підручники, за якими навчатимуться учні 5-х та 10-х класів з 1 вересня 2018 року

Починаючи з 17 квітня на сайті https://lib.imzo.gov.ua/ розгорнуто електронну бібліотеку, в якій вчителі можуть ознайомитися з фрагментами оригінал-макетів підручників для 5-х та 10-х класів та визначитися, які з них найкращі. Оскільки цей ресурс є відкритим, батьки теж можуть побачити, що пропонується закладам освіти. Про це повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

Загалом в електронній бібліотеці представлено 184 підручники за 73 назвами для 5-х та 10-х класів, які вже пройшли фахову експертизу. Також там розміщена докладна інструкція для вчителів, як користуватися бібліотекою, та телефони «гарячої лінії», за якими можна отримати усну консультацію.

Дані про те, які підручники та в якій кількості заклад освіти хоче обрати для своїх учнів, мають бути подані до 27 квітня 2018 р. через електронну Державну інформаційну систему освіти (ІТС «ДІСО»). Задля цього розроблено спеціальний модуль, який має забезпечити прозоре формування результатів конкурсного вибору.

Узагальнена інформація про назви підручників та їхню кількість, яку заклад освіти внесе в систему, за ланцюжком «заклад освіти – район (місто, ОТГ) – область» потрапляє в єдину базу даних. Паралельно заклади освіти також подають і паперові копії даних, які автоматично видруковуються  із системи.

Використання системи ДІСО як інструменту передачі даних про замовлення підручників закладами освіти унеможливлює внесення будь-яких змін (підміни інформації) під час зведення даних на рівні району, міста, ОТГ чи області. Таким чином, з одного боку – посилюється відповідальність закладів освіти, які обирають підручники та визначають їх кількість, з іншого – це знижує корупційні ризики на всіх ланках управління освітою.

Слід зазначити, що цього року організацією конкурсного відбору традиційно займається Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО), а технічний супровід здійснюється Інститутом освітньої аналітики (ІОА) та Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО). Цей «тріумвірат» гарантує цілісність сформованої бази даних (за обраними підручниками), посилений захист системи від зовнішнього втручання і збереження даних на серверах, захищених відповідно до вимог нормативних документів у сфері захисту інформації.    

Крім того, всі зацікавлені сторони (насамперед, видавництва) зможуть після завершеня конкурсу отримати зведені результати вибору підручників на всіх етапах формування даних – від закладів освіти до загальнодержавного рівня. Ці дані будуть оприлюднені після засідання колегії МОН, на якому підіб’ють підсумки конкурсного відбору.

Нагадуємо, що найближчим часом на сайті https://lib.imzo.gov.ua/ розпочнеться ознайомлення вчителів початкової школи з фрагментами оригінал-макетів підручників для 1-го класу Нової української школи.

Система Orphus Поделиться на fb