Ви тут:
Відео Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Биті ртутновмісні лампи, які виявили під Полтавою, вивезли на утилізацію, – Ігор Горжій (ВІДЕО)

15 березня на околиці Полтави, поблизу села Супрунівки виявили биті ртутновмісні лампи, кількість яких вимірювалася вагонами.

Тоді тему забруднення ртуттю приміських смітників, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, порушили депутат Полтавської обласної ради, голова постійної депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій та депутат міської ради, голова постійної депутатської комісії міської ради з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму Олег Бєлоножко.

Як зазначали депутати, ситуація катастрофічна. Тоді вони разом з громадськими активістами зафільмували все те, що відбувалося на смітнику та підготували звернення до компетентних органів з вимогою негайно розібратися в ситуації.

Під Полтавою виявили велику кількість битих ртутновмісних ламп (ВІДЕО)

Сьогодні на прес-конференцію зібралися знову та розповіли журналістам, що наразі майже усі лампи вивезли, проте залишаються проблемними питання стану ґрунту та встановлення осіб, які причетні до заподіяння даного екологічного лиха.

– 28 березня відбулося засідання постійної екологічної комісії обласної ради, на якій одним із основних питань стояло прийняття звернення депутатів області до філії “Південна залізниця” ПАТ “Укрзалізниця”, а також прокуратури області, ГУ НП Полтавщини, ГУ ДСНС України у Полтавській області та Державної екологічної інспекції щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища відпрацьованих ламп. Тоді на комісії представниця дирекції філії “Південної залізниця” Ольга Дяченко, пообіцяла, що до 12 квітня лампи будуть утилізовані. Своє слово вона дотримала. Наразі лампи відвозять на утилізацію у компанії, які мають на це ліцензії, – розповів Ігор Горжій.

Він наголосив, що наразі залишилися відкритими питання зі станом ґрунтів, перевірка яких триває. А основну крапку у справі поставлять тоді, коли причетні до екологічного лиха будуть знайдені та покарані.

– Життя складається із ланцюжка маленьких перемог, саме одну із них ми маємо на сьогодні. Хотів би подякувати керівництву “Південної залізниці” за те, що вони, після палкої дискусії, все таки дотримали свого слова і вчасно, у зазначений термін, вивезли лампи. Ми і надалі наполягатимемо на проведенні проб ґрунтів, а для того, щоб результати були не сфальсифіковані, передамо їх у незалежну лабораторію, – підсумував Олег Бєлоножко.