Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З початку року слідчі Полтавщини затримали 60 підозрюваних у вчиненні кримінальних правопорушень

Сьогодні у ГУ Нацполіції в Полтавській області відбувся брифінг на тему “Взаємодія слідчих підрозділів поліції Полтавщини та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо захисту прав громадян”.

Цьогоріч слідчі, в порядку статті 208 КПК України, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення затримали 60 людей. В подальшому відносно 48 підозрюваних обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою, а відносно 12 — домашній арешт.

“В кожному випадку затримання особи за підозрою у вчиненні злочину чи обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою слідчий негайно повідомляє до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та слідче управління ГУ НП”, – повідомив заступник начальника ГУ НП в Полтавській області – начальник слідчого управління Володимир Тимошко.

Протягом 3-х діб кожна затримана людина, яку підозрюють у скоєнні адміністративного чи кримінального правопорушення, має право на державного адвоката.

“Протягом години адвокат з регіонального центру повинен прибути до затриманого. Після третьої доби, у більшості справ, державні адвокати продовжують лінію захисту підозрюваного”, – зазначив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

Кожен підозрюваний має право на 5 захисників.

Наразі на Полтавщині 124 адвокати системи БПВД надають фахову допомогу в кримінальних, адміністративних та цивільних процесах.

“Пріоритетним напрямком у діяльності слідчих підрозділів є дотримання прав затриманих за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення”, – додав Володимир Тимошко.

Центри БВПД цілодобово забезпечують надання допомоги категоріям осіб, до яких застосовано адміністративне затримання, підозрюваним у вчиненні злочину та людям, які затримані органами слідства.

Нагадаємо, що 23 лютого 2016 року між слідчим управлінням ГУНП та Регіональним центром з надання БВПД було підписано меморандум про співпрацю. Важливим елементом співпраці структур є постійний обмін інформацією, що дозволяє дотримуватись термінів повідомлення про затримання та забезпечує доступ громадян до правової допомоги.

Система Orphus