Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Виконання Програми правової освіти населення обговорили на засіданні Полтавської обласної МКМР

Виконання Програми правової освіти населення обговорили на засіданні Полтавської обласної МКМР

14 березня відбулося перше у 2018 році засідання Полтавської обласної Міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, на якому розглянуто п’ять питань відповідно до затвердженого плану роботи ради на 2018 рік.

Відкрив та провів засідання голова обласної МКМР, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло.

«Правова освіта – це процес набуття правових знань, навичок та вмінь, формування поваги до права, закону, прав та свобод людини, саме тому пріоритетним напрямком у роботі Міністерства юстиції та територіальних управлінь є підвищення рівня правової освіти населення, яке реалізується, зокрема, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», – зауважив заступник голови Полтавської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко, доповідаючи про стан виконання Програми правової освіти населення області в 2017 році.

Про роботу в цьому напрямку також проінформував перший заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Микола Лахижа.

Вікторія Масляк, заступник директора Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, доповіла про надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою збереження родинних стосунків для дитини.

Про проведення науково-практичних конференцій, круглих столів, тренінгів, присвячених проблемам розвитку правової освіти, визначним подіям у житті держави розповіла Інна Кульчій, кандидат наук державного управління, доцент кафедри державного управління і права Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Вікторія Каюн, начальник навчально-методичного відділу Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, проінформувала присутніх про проведення на базі Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого науково-практичних конференцій, круглих столів, тренінгів щодо здійснення судової реформи та реформи правоохоронної системи в Україні, реформи правової освіти, реалізації вказаних реформ на Полтавщині.

Про стан криміногенної ситуації серед дітей на території Полтавської області, у тому числі виявлення дорослих осіб, які втягують неповнолітніх у протиправну діяльність, схиляють їх до вживання наркотиків та алкоголю; розшуку дітей, що зникли безвісті доповіла Тетяна Порохня, старший інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

Всі члени МКМР отримали буклети Міністерства юстиції України, комплекти буклетів та щомісячно юридично-просвітницької газети «Правовий вісник», які виготовляються Головним територіальним управління юстиції у Полтавській області в рамках виконання Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки за рахунок коштів обласного бюджету.