Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували чат-бота держслужбовця Тараса

У Полтаві презентували чат-бота держслужбовця Тараса

Сьогодні в Полтавській ОДА презентували програму “Антикорупційний штаб. Чат-бот Тарас”. Це – безкоштовний інструмент, який допомагає правильно та грамотно заповнювати електронні декларації чинними та майбутніми декларантами в Україні.

Для держслужбовців Полтавщини, керівник ГО “Антикорупційний штаб” Галина Янченко, провела майстер-клас щодо користування чат-ботом. Вона також розповіла навіщо створили цю програму.

“Держслужбовець Тарас надасть необхідну допомогу у правильному заповненні всіх розділів е-декларації – швидко, легко та без зайвого стресу. Ми створили його для того, щоб громадяни заповнювали документи без помилок. І це значно пришвидшує процес. Користуватися ним дуже легко: достатньо зайти у Фейсбук чи Телеграм і прописати “Держслужбовець Тарас”. Чат розробили наразі для двох платформ – мобільної версії і комп’ютерної. А Полтава – 5 місто, в якому ми презентуємо бота”.

Громадська організація за минулий рік перевірила понад тисячу декларацій. І, промоніторивши дані, виділила типові помилки.

“Топ-трійка помилок – це: не вказані об’єкти нерухомості, забагато рухомого майна (люди пишуть все, що бачать у себе на столі), і неправильно зазначають джерело доходів, або ж взагалі ігнорують цей розділ. Тож особливу увагу просимо звернути саме на ті пункти”, – наголосила Галина Янченко.

За неправильне оформлення електронної декларації, передбачена дисциплінарна, адміністративна і навіть кримінальна відповідальність. За даними штабу, на Полтавщині всього 20% громадян заповнили Е-декларацію. А часу до остаточної подачі документів не так багато, зазначають експерти Антикорупційного штабу. 80 тисяч осіб повинні щорічно звітувати про свої доходи. Тож у ГО моніторять ситуацію.

Наступним, після Полтави містом, де презентують держслужбовця Тараса, стане Чернігів.

Довідково:

Довідково: Чат-бот “Держслужбовець Тарас” розроблений громадською організацією “Антикорупійний штаб” за сприяння Антикорупційної ініціативи ЄС (EU Anti-Corruption Initiative). Він надає покрокову інструкцію по заповненню електронних декларацій в форматі листування у Facebook Messenger (http://m.me/d.tarasbot) або Telegram (https://t.me/d_tarasbot), а також цілу низку супутніх порад, які стануть в нагоді при заповненні декларації.

Інструмент буде корисним усім декларантам, яких на сьогодні нараховується понад 1 мільйон осіб в Україні, в тому числі державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, депутатам Верховної Ради та місцевих рад, працівникам правоохоронних органів, окремим працівникам державних та комунальних підприємств, кандидатам на державну службу та багатьом іншим категоріям осіб, які підпадають під електронне декларування.

Як чат-бот, “Держслужбовець Тарас” має ряд суттєвих переваг:

  • працює для вас 24/7 без перерви та вихідних;
  • може надавати тисячі консультацій одночасно, тож вам не доведеться “чекати на лінії”;
  • надає покрокову інструкцію по заповненню е-декларацій розділ за розділом, а разом з цим цілу низку супутніх консультацій, наприклад щодо отримання ЕЦП, визначення точного доходу за попередній рік, перевірки списку ваших реєстрацію компаній та організацій для точного заповнення е-декларації, тощо.