Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Сьогодні Оржиччина відзначає 95-річницю з дня заснування

Сьогодні Оржиччина відзначає 95-річницю з дня заснування

Як і кожна адміністративна одиниця, Оржицький район має свою історію. Він був заснований у результаті адміністративно-територіальної реформи 7 березня 1923 року з Оржицької та Великоселецької волостей Лубенського повіту. (площа 368 кв.верст. Населення – 22760 чол.). Одноразово був створений Яблунівський район (площа 390 кв.верст. Населення – 24295 чол.), який у 1931 році ввійшов до складу Оржицького району.

З початку утворення району і по 1937 рік він входив до Харківської області. А потім – до Полтавської області.

У роки Другої світової війни, на території району проходили тяжкі бої за вихід з “вогненного кільця” воїнів Південно-Західного фронту. На відзнаку їхньої мужності і героїзму, на території району встановлені пам’ятники, пам’ятні знаки.

У 1963 році Оржицький і Лазірківський райони ліквідували і приєднали до Лубенського району.

5 січня 1965 року, з відновленням Оржицького району, частина колишнього Лазірківського та Лубенського районів стала числитися за Оржицьким районом, зокрема сільські ради: Несено-Іржавецька, Райозерська, Черевківська, Лазірківська, Воронинцівська.

Адміністративний центр району – селище міського типу Оржиця (цей статус має з 1968 року.)

На даний час, у районі 53 населені пункти, у тому числі два селища міського типу – Оржиця і Новооржицьке. Всі вони підпорядковані 19 сільським та 2 селищним радам.

Сьогодні район, завдяки працьовитим рукам і небайдужим серцям, завзятій праці, взаєморозумінню та налагодженій конструктивній роботі його мешканців, живе і розвивається. Неабиякий внесок у розвиток та розбудову району внесли представники старшого покоління, мудрі наставники, ті, хто повсякчас є прикладом завзятого служіння малій Батьківщині. Покладаємо великі сподівання на нашу молодь, якій судилося визначати долю рідного краю в майбутньому.

“Шановні оржиччани, у День народження району, бажаємо вам нових досягнень, наснаги, добробуту, міцного здоров’я, миру і злагоди, терпимості та порозуміння. Нехай вас оминають негаразди та здійснюються всі ваші бажання”, – привітали громаду очільники району, повідомивши це на сторінці Оржицької РДА.

Система Orphus Поделиться на fb