Ви тут:
Суспільство Україна 

Російські найманці на Донбасі знову застосували лазерну зброю

Держприкордонслужба в районі проведення операції Об’єднаних сил знову зафіксувала ознаки використання російськими найманцями забороненої лазерної зброї спеціального призначення. Про це повідомляє Держприкордонслужба.

“Декілька днів тому один з прикордонників під час несення служби на контрольному посту «Мар’їнка» здійснюючи спостереження через оптичні прилади за ділянкою відповідальності був засліплений променем. Його використали з боку тимчасово окупованої території. У результаті цього військовослужбовець отримав ураження органу зору, зокрема опік сітківки ока”, – йдеться в повідомленні.

Встановлений медичний діагноз та характер ураження дозволяють зробити висновок про можливе застосування противником випромінювачів світла великої потужності, так званих, осліплюючих лазерів.

Військовослужбовця госпіталізували до Головного військово-медичного клінічного центру Держприкордонслужби для спеціалізованого лікування. Інформація про можливе використання противником лазерної зброї доведена до ЗС України та представників міжнародних і правозахисних організацій.

Система Orphus