Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Пророкова слава єднає Таллінн й Полтаву

Наше сьогодення – утвердження демократичної держави, захист Східних кордонів Вітчизни від російських окупантів, народження нових героїв гартує волю народу, виховує патріотів, збирає краян у всіх куточках Землі в одну велику родину, яка гордиться своєю культурою, в Україні й діаспорі популяризує її.

Серед тих держав, які підтримують наші євроінтеграційні та євроатлантичні прагнення, – Естонія. Одним із прикладів міжнародної співпраці обласних рад і державних адміністрацій, професійних об’єднань і громадських лідерів із співвітчизниками поза межами Батьківщини є актуальне українсько-естонське партнерство в царині суспільно-політичних і мистецьких подій – вшанування героїв національно-визвольної боротьби й жертв тоталітарного режиму, виступи українських істориків і артистів, виставки й фестивалі. Полтавські культурні й громадські діячі разом із земляками та співвітчизниками за кордоном щиро служать ввічненню пам’яті великих українців. Обласне відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» та його голова заслужений працівник культури України Валентина Шемчук серед багатьох своїх патріотичних проектів здійснюють і доброчинну ініціативу «Об’єднані Шевченком». Урочистості на вшанування Великого Кобзаря поціновувачі таланту поета організовують у Полтаві, в селах і містах України, в Європі – Амстердамі, Берліні, Гельсінкі, Любліні, Мюнхені. Вклонилися полтавці Національному Пророкові й разом із українцями в Таллінні.

У ці березневі дні, до 204-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, учасникам очолюваного Вірою Коник Конгресу українців Естонії передано портрет Тараса Шевченка авторства члена Національних спілок художників та майстрів народного мистецтва України Дмитра Короля. Наш земляк із Кременчука створив ексклюзивний образ Національного Провидця – витинанку за першим автопортретом Тараса Шевченка 1840 року. Такий щирий дарунок лауреатів премії імені Панаса Мирного Валентини Шемчук і Дмитра Короля збагатить галерею Великого Кобзаря Українського дому наших співвітчизників в естонській столиці. Українську світлицю прикрашає й подарованиий 2017-го землякам у Таллінні портрет-вибійка Тараса Шевченка, створений полтавцем членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України Володимиром Маркар’яном. «Тепло душі й привітність, з якими естонські українці та їхня очільниця пані Віра Коник зустрічали мене в Таллінні, у місті, де я народилася, надихають на нові справи, – зізнається пані Валентина Шемчук. – Чистосердечна й душевна автентична музика фольклорного гурту «Перелаз», а також і пісні у виконанні ініціаторів та гостей нашого спільного Українського свята в столиці Естонії зміцнювали дух єднання співвітчизників за межами Батьківщини із земляками у великій Україні».

Система Orphus