Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтава розробляє стратегічний план з посилення статусу міста як регіонального центру

Полтава розробляє стратегічний план з посилення статусу міста як регіонального центру

Сьогодні в приміщенні міської ради відбулось засідання міждисциплінарної робочої групи, на якому розглянули концепцію сфери розвитку «Посилення статусу Полтави як регіонального центру».

Захід організований в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що реалізується у співпраці з німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». На консультаційну сесію були запрошені ментор проекту GIZ в місті Полтава «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт, представники міської влади, начальники управлінь, відділів, голови районних у місті Полтава рад.

Міський голова Олександр Мамай наголосив, що дана концепція розвитку є важливою для міста:

– Мені приємно, що в Полтаві є проекти, які втілюються в життя. Цей проект дасть змогу перевтілити центральну частину міста в пішохідну зону. Зробити місто привабливим для полтавців, туристів, забезпечити місця для відпочинку, – наголосив очільник міста.

Як підтверджено результатами досліджень, для Полтави дуже важливим є відновлення вигляду міста та, водночас, реставрація, збереження, належний розвиток історичного міста.

З точки зору розвитку первинного центру даний проект концепції передбачає наступні частини міста:

– пішохідна зона (вулиця Соборності);

– парк «Корпусний парк» та ансамбль круглої площі;

– Північно-західна частина вулиці Соборності;

– вулиця Пушкіна та центральний ринок.

Так, кожна із зазначених частин повинна мати свій власний профіль та унікальні риси, має розвиватись відповідно до особливостей цільової аудиторії, що формує свій спектр пропозицій товарів та послуг.

Найближчим часом на обговорення громадськості будуть представлені концепції всіх ключових інтегруючих сфер, що потребують першочергової трансформації та розвитку: диверсифікація економіки, туризм та культура, житло та житлова інфраструктура, довкілля та розвиток зелених зон, посилення Полтави як регіонального центру та поліпшення мобільності.

У рамках кожної з окреслених сфер визначені цілі розвитку та обираються ключові дії та проекти, реалізація яких дозволить місту зробити впевнений крок в успішне майбутнє та досягти поставлених цілей.