Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтава: представники правоохоронних органів та ГУ юстиції обговорили механізм «впливу» на злісних неплатників аліментів

Полтава: представники правоохоронних органів та ГУ юстиції обговорили механізм «впливу» на злісних неплатників аліментів

У робочій зустрічі, яка відбулася в Головному управлінні поліції Полтавщини, взяли участь начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко, заступник начальника Апарату поліції області Денис Захарченко, представники регіональних органів державної виконавчої служби, прокуратури, а також керівництво превентивного блоку поліції. Про це повідомили у ГУ НП у Полтавській області.

Сторони обговорили перспективи запровадження дієвих «важелів» впливу на батьків, які ухиляються від сплати аліментів. Доцільність такого діалогу викликана змінами у законодавстві щодо посилення захисту права дитини на належне утримання. 

Йдеться саме про вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості із сплати аліментів і про необхідність запровадження ефективного механізму співпраці між органами влади у сфері застосування правових заходів впливу на порушників (особливо злісних) відповідно до змін у законодавстві.

Як повідомив керівник Головного управління юстиції області Олег Тимченко, у разі наявності такої заборгованості можуть бути застосовані тимчасові обмеження щодо права керування транспортними засобами, користування вогнепальною мисливською та пневматичною зброєю. Окрім того, передбачена можливість застосування до злісного «ухильника» соціальних робіт, які повинні виконуватися у вільний від основної роботи і навчання час (можуть призначатися на строк від 120 до 240 годин, але не більше 8 годин на день). Що також важливо, будуть правові підстави позбавляти таких боржників права брати участь у вирішенні питань про тимчасовий виїзд дітей за межі України.