Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Поліція запустила проект проти цькування у школах

Поліція запустила проект проти цькування у школах

Управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції разом із Українським інститутом дослідження екстремізму запустили спільний проект із протидії булінгу (цькуванню серед дітей) – “Маю право бути собою”

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

“Це не проблема однієї дитини чи одного навчального закладу. Булінг – це психологічна катастрофа, яка існує багато років і з кожним роком набирає все більших масштабів, приймає більш сучасні форми (кібербулінг) та стає жорстокішою. Діти можуть не просто обізвати свого однолітка, жартівливо штурхнути чи помалювати йому зошит. На жаль, сьогодні булінг – це набагато серйозніша проблема”, – йдеться у повідомленні.

У поліції розповіли, що одним із найяскравіших прикладів булінгу стало побиття дівчатами-підлітками двох своїх одноліток. Інші підлітки в той час стояли поруч і не втручалися в конфлікт, а навпаки підбивали школярок і знімали все на відео. Дівчат врятувало тільки те, що пенсіонерка побачила це та викликала поліцію.

В Івано-Франківську учня школи побили за те, що він колись заступився за свого сусіда. Його заманили у двір школи і побили, використовуючи кастет. В цьому випадку підлітки не побоялися навіть батька хлопчика, який намагався сам розібратися з ними. Підлітки накинулися на чоловіка і почали бити його. Батька з сином врятували патрульні, які проїжджали повз.

Проект “Маю право бути собою” розпочали після появи статті “Проблема булінгу очима підлітка” активіста учнівського самоврядування, учня 9 класу Павла Шатила. Павло разом із однолітками провів анонімне інтернет-анкетування на тему “Чи знайоме вам поняття булінг?”. Виявилося, що 52% підлітків навіть не усвідомлювали, що є таке поняття та така проблема, але вони були учасниками цього явища, а на запитання “Чи ставали ви особисто жертвою насилля?”, 31% відсоток респондентів відповіли: “Так”, 69% – “Ні.

Отримавши такі результати опитування, працівники Управління ювенальної превенції Нацполіції провели захід на тему “Стоп булінг!” – надали поради, до кого звернутись по допомогу у випадку насилля та розповіли підліткам, як захиститися від булінгу. Зокрема, поліцейські наочно продемонстрували, як  запобігти випадкам агресії серед дітей та роз’яснили, що протиправні дії щодо однолітків мають правові наслідки.

Система Orphus Поделиться на fb