Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Основам журналістики юних полтавців навчала фахівець із Сум

Основам журналістики юних полтавців навчала фахівець із Сум

Сьогодні в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара, провели творчу зустріч з Ганною Шевченко. Захід відбувся у рамках роботи студії медіакультури та грамотності для молоді “Відкритий простір”.

Керівник гуртка “Основи журналістики” Сумської обласної гімназії для талановитих та творчо обдарованих дітей Ганна Шевченко, провела для глядачів майсер-клас “Маніпуляція свідомістю через викривлення історичної пам’яті”. Вона багато років викладає в школі, яку між собою вони називають Хогварст. Крім того, жінка ще й талановита письменниця, яка пише під псевдонімом “Анна Коршунова”.

“Я працюю в школі, щоб навчити учнів того, що знаю сама. Пишу давно. Дуже допомагає журналістський досвід. Мої випускники нині на загальноукраїнських телеканалах. Разом з дітьми випускаємо газети, проводимо журналістькі розслідування, спілкуємося із владою. Все, як у справжній журналістиці”, – поділилася з присутніми Ганна Шевченко.

На занятті, запрошена гостя пояснила студійцям механізми маніпуляцій суспільною свідомістю, показала відмінність між маніпулятивним медіатекстом і звичайним. Також вона зауважила про необхідність розуміння та знання історії своєї родини й рідного краю. Бо, за її словами, це допомагає виробити імунітет проти пропаганди в інформаційній війні.

Ганна Шевченко порекомендувала усім, хто зацікавився журналістикою, спецлітературу та онлайн-ресурси.

“У Сумах ми запровадили проект: робити стінгазети для воїнів АТО. Досить успішно таку передали в Авдіївку. А ще, ми ініціюємо чимало цікавих планів. Хочемо, щоб знання і здобутки нашої школи журналістики переймали в інших областях”.

На завершення зустрічі, Ганна Шевченко презентувала присутнім свою книжку “Комп і компанія”. Видання стало переможцем у номінації “Дитяча книга року ВВС-2017”.

Перейти до вмісту