Ви тут:
Р Суспільство Україна 

“Народний фронт” підтримав законопроект про Вищий антикорупційний суд

“Народний фронт” підтримав законопроект про Вищий антикорупційний суд

Фракція «Народний фронт” підтримала у першому читанні законопроект про Вищий антикорупційний суд.

Відповідне рішення підтримали 282 народних депутати.

Після цього, згідно з Регламентом Верховної Ради України, профільний комітет має підготувати законопроект до другого читання, розглянувши усі подані народними депутатами правки.

Фракція “Народний фронт” у свою чергу наполягає на якісному законі про Вищий антикорупційний суд та пропонує до другого читання внести до нього поправки згідно з рекомендаціями Венеційської комісії:

1. Включити представників міжнародних партнерів у процес відбору суддів. Вища кваліфікаційна комісія суддів України матиме повноваження остаточно схвалювати кандидатів у судді. Однак, вона не зможе ігнорувати недовіру, висловлену Громадською радою.

2. Юрисдикція антикорупційного суду має відповідати юрисдикції НАБУ і САП.

3. Відкинути надмірні кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду Антикорупційного судді. П’ять років стажу для суддів непотрібно в суспільстві, яке тотально не довіряє судам. Судові та апеляційні рішення зможе ухвалювати кожен суддя, який пройшов процедуру відбору.

4. Потрібно забезпечити всі законодавчі механізми, необхідні для повноцінного старту діяльності суду – щойно законопроект буде ухвалений.

Система Orphus