Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Крим – це Україна! Полтавці протестували проти незаконних виборів на півострові

Крим – це Україна! Полтавці протестували проти незаконних виборів на півострові

18 березня, на площі біля Полтавської ОДА зібралися полтавці, щоб висловити своє обурення незаконним виборам президента РФ в Криму.

Нагадаємо, саме сьогодні громадяни РФ “обирають” нового господаря Кремля. Попри міжнародні санкції та невизнання світом анексії Криму, вибори керманича Росії проводять і на українському півострові.

Полтавці категорично не згодні з таким розвитком подій. Своє обурення висловлювали спілкуючись між собою та з журналістами. Учасники акції тримали в руках плакати “Крим – це Україна”, “Не визнаємо вибори в Криму, “Вибори в Криму є незаконними”, “Кримські татари – корінний народ Криму та України – проти виборів в Криму”.

Більше сотні протестуючих, серед яких представники громадськості, співробітники Полтавської ОДА, активісти та пересічні полтавці вишикувались навпроти проїжджої частини, тримаючи в руках українські прапори. Своїми діями вони намагались привернути увагу полтавців до факту проведення незаконних виборів у Криму. Проїжджаючи повз автомобілісти сигналами, схвалювали дії протестувальників.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко під час зустрічі із послами “Великої сімки”,  закликав країни G7 засудити та не визнавати російські вибори в окупованому Криму.

Разом із тим Петро Порошенко заявляє про підтримку України європейськими та американськими партнерами у питанні невизнання так званих виборів президента Росії в анексованому Криму.

«Європейські та американські партнери підтримують нас у невизнанні так званих виборів президента Росії на території анексованого Криму, які мають відбутися післязавтра. Все гранично просто. Крим – це Україна», – сказав Глава держави.

«Він повинен брати і рано чи пізно братиме участь у виборах Президента України», – підкреслив Президент.

За його словами, замість російського аншлюсу буде українське повернення – повернення Криму в Україну і України в Крим.

«Крим, як і Донбас, був, є й буде українським. Це так само очевидно, які той факт, що Земля кругла і обертається навколо Сонця», – підкреслив Петро Порошенко.

16 березня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, у своєму Facebook повідомив, що у день виборів президента Росії росіян на території України не впускатимуть у посольства та консульства в українських містах.
 
В офіційній заяві МВС зазначено, що згідно з з нотою МЗС України від 21 лютого 2018 року Україна заявила рішучий протест МЗС РФ і вимагає не проводити вибори в окупованому Криму та Севастополі.

 

Через не допуск росіян до дипустанов для голосування Росія поскаржилася на Україну в ООН.

В сою чергу, прес-секретар Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Томас Раймер заявив, що організація не коментуватиме рішення України 18 березня блокувати росіянам, які перебувають у країні, доступ до дільниць для голосування на виборах президента РФ. Про це пише “24 канал”.

“По суті, голосування на виборах в іншій країні регулюється двосторонніми угодами між країнами. Я не знаю якихось міжнародних стандартів у цій сфері. Існують двосторонні домовленості про організацію голосування між країнами, тому ми не та організація, яка могла б це (заяву влади України) прокоментувати”, – сказав Раймер.

Система Orphus