Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

До Полтави завітали голови ОТГ з трьох областей України, щоб перейняти досвіт розвитку об’єднаних громад

Сьогодні у Полтаві відбулось засідання круглого столу “Актуальні питання розвитку місцевого самоврядування” за участю делегацій голів ОТГ з Запорізької, Київської та Чернівецької областей. Провела захід керівник апарату обласної ради Оксана Черкас.

Полтавська область є одним з лідерів в напрямку розвитку місцевих громад. В області створено 43 ОТГ і вони успішно розвиваються. Тому своїм досвідом Полтавщина може поділитися і з іншими регіонами.

“Я вітаю вас від імені керівництва Полтавської обласної ради. Дійсно результатів можна досягати спільними зусиллями. Сьогодні від імені голови я хотіла презентувати кілька успішних практик, що націлені на співпрацю з громадами, дозволяють врахувати інтереси всіх, хто проживає на території Полтавської області, і спільно з громадянами реалізовувати те, що їх хвилює. Одна з успішних практик – це “Бюджет участі”. Ми чули про цю практику на теренах міст і сіл, але в межах регіону ця практика в минулому році була реалізована вперше і досить успішно себе зарекомендувала”, – зазначила Оксана Черкас.

У форматі діалогу відбулося обговорення презентації. На запитання гостей відповіли заступник керівника апарату-керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас, виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук, заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Володимир Гришко, директор Полтавського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Ірина Балибіна, радники Центру: з місцевих фінансів – Тетяна Паутова та з регіонального розвитку – Вадим Штефан.

Як повідомила Ірина Балибіна, у рамках навчальної поїздки її учасники відвідають Шишацьку селищну, Мачухівську сільську, Білоцерківську сільську та Решетилівську міську об’єднані територіальні громади та ознайомляться з їх роботою, а також візьмуть участь у тематичному семінарі.

“Нас дуже зацікавила тема, щодо співробітництва в галузі поводження з твердими побутовими відходами. Я думаю ця тема є зараз актуальною для всієї країни, і для Запорізького регіону зокрема. також наші громади дуже зацікавив проект, щодо молокозаводу Білоцерківської ОТГ. Ми в рамках цього візиту зможемо відвідати цю громаду і познайомитися з цим досвідом”. – розповіла юристконсул Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Гуліян.