Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

#ЧужихДітейНеБуває: На Полтавщині батьків змусили заплатити 29 млн грн аліментів

#ЧужихДітейНеБуває: На Полтавщині батьків змусили заплатити 29 млн грн аліментів

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» в Україні почав діяти новий напрямок щодо забезпечення реалізації права громадян на виконання судового рішення.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко розповів:

«Мін’юстом з метою забезпечення належного виконання вимог закону #ЧужихДітейНеБуває при головних територіальних управліннях юстиції створено регіональні штаби з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів. Відповідний штаб з 14 лютого 2018 року діє і в Полтавській області».

Такий штаб слідкує за дотриманням державними виконавцями вимог законодавства при виконанні рішень про стягнення аліментів, а також проводить роз’яснювальну роботу щодо застосування законодавства, яке регулює порядок стягнення аліментів.

Закон #ЧужихДітейНеБуває, який набрати чинності 6 лютого, запровадив низку новацій, що посилюють відповідальність злісних неплатників аліментів, заборгованість яких перевищує 6 місяців:

– позбавлення боржника права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості;
– позбавлення боржника права надавати згоду на виїзд дитини за кордон;
– позбавлення боржника права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати;
– до 240 годин суспільно корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною;
– ліквідовано будь-які сплати при подачі заяв у цій сфері до суду.

Разом з тим, Мін’юстом відкрито публічний реєстр неплатників аліментів, оприлюднено в кожному регіоні #ДошкуГаньби злісних неплатників аліментів, а також сформовано окремі групи виконавців, робота яких фокусується на виконанні судових проваджень саме по виплаті аліментів.

Першими результатами роботи Мін’юсту, з початку дії законодавчих нововведень, є винесення більше ніж 215 тис. постанов про встановлення тимчасового обмеження боржників у праві виїзду за кордон, користування зброєю та полювання, стягнуто 50 млн грн заборгованості по аліментах, з них 20,2 млн грн стягнуто державними виконавцями саме завдяки застосуванню встановлених Законом обмежень.

«Про дієвість застосування державними виконавцями Полтавської області нових примусових заходів впливу на боржників говорять факти: за період з 19 лютого по 26 лютого 2018 року державними виконавцями винесено майже 4 тис. постанов про встановлення тимчасового обмеження боржників у праві виїзду за кордон, користування зброєю та полювання, стягнуто заборгованість по аліментах на суму більше ніж 4 млн грн», – начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

Завдяки оперативності державних виконавців області спостерігається позитивна динаміка щодо погашення заборгованості зі сплати аліментів, зокрема, у Карлівському районному ВДВС протягом трьох днів стягнуто борг у розмірі більше ніж 72 тис. грн, у Крюківському ВДВС міста Кременчук по двох виконавчих провадженнях стягнуто більше ніж 117 тис. грн, у Київському ВДВС міста Полтави по двох виконавчих провадженнях стягнуто майже 72 тис. грн, а в Автозаводському ВДВС міста Кременчук по одному виконавчому провадженню стягнуто заборгованість у розмірі 40 тис. грн.

Загалом по Україні за 2 місяці 2018 року органами державної виконавчої служби стягнено більше ніж 372 млн грн на користь 440 777 дітей, з них 29 млн грн органами державної виконавчої служби Полтавської області.

Завдяки закону #ЧужихДітейНеБуває ні високопосадовці, ні багатії, які роками ухилялися від сплати аліментів, ні боржники будь-якого віку та професії по всій країні, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці, не уникнуть відповідальності за неналежне утримання дітей, які виховуються лише одним із батьків.