Ви тут:
Полтавщина Суспільство Точка зору 

Артем Вітко: «Біль матерів та дружин загиблих воїнів – мій біль, а їхні труднощі – мої турботи»

Артем Вітко: «Біль матерів та дружин загиблих воїнів – мій біль, а їхні труднощі – мої турботи»

Як на Полтавщині виконується законодавство України щодо пільг членам сімей загиблих воїнів АТО? Це з’ясовував народний депутат України, колишній командир славетного батальйону Артем Вітко. Днями він побував у шести районах області, де зустрівся із матерями й вдовами бійців, полеглих на Донбасі.

Хочеться, щоб скоріше закінчилася ця війна

Народний обранець привітав жінок із Міжнародним жіночим днем – 8 березня, подарував квіти, вручив грамоти-подяки й цінні подарунки – мікрохвильові печі та мультиварки.

Матері і вдови ділилися із гостем своїми проблемами, згадували загиблих хлопців, кляли війну, що зруйнувала їхні долі.

– Надзвичайно теплі враження від зустрічі, – ділиться карлівчанка Ольга Барвіна. – Артем Вітко – сам комбат. А отож розуміє наші проблеми. Взагалі до мене додому часто приїжджають військові побратими сина Дмитра. Без сліз не можу спілкуватися з ними. Але кожна така зустріч додає оптимізму.

Артему Вітко дуже близькі проблеми жінок, адже жахіття війни на Донбасі він випробував на собі. Кадровий військовий, капітан, у квітні 2014 року очолив Луганський обласний штаб «Руху опору» – неполітичного громадського руху, створеного для захисту України. На чолі батальйону особливого призначення брав участь в Антитерористичній операції на Донбасі. Звільняв Лисичанськ, Рубіжне, Сєвєродонецьк, із батальйоном дійшов до Луганська. До речі, під його командуванням не загинув жоден боєць.

Передусім, я – офіцер

Артеме Леонідовичу, під час зустрічі жінки озвучували чимало різних проблем, які особливо їм дошкуляють. Які зараз ініціативи щодо підтримки цієї категорії людей на державному рівні?

– Певні законотворчі дії відбуваються. Але вони, на мою думку, не дуже продуктивні. Воїнів, які повернулися додому із зони АТО повільно інтегрують у суспільство. Дуже важко знайти їм роботу, а найголовніше – повернути нормальний емоційний стан, зруйнований лихоліттям війни. Відтак, цю роботу слід активізувати. До речі, зараз я працюю над законопроектом щодо соціальної реабілітації військовослужбовців. Контактую із громадськими, благодійними, релігійними організаціями. Думаю, спільними зусиллями нам все-таки вдасться у цій добрій справі досягти позитивних зрушень.

Підбиваючи підсумки своєї поїздки на Полтавщину, Артем Вітко пообіцяв і надалі систематично аналізувати виконання законодавства про надання допомоги родинам загиблих.

Система Orphus Поделиться на fb