Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Землю за межами населених пунктів передають ОТГ (ІНФОГРФІКА, ВІДЕО)

Землю за межами населених пунктів передають ОТГ (ІНФОГРФІКА, ВІДЕО)

З державної у комунальну власність – об’єднаним територіальним громадам передадуть землю.

31 січня на засіданні Уряду прийнято Розпорядження «Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».

Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ.  

До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з  органом місцевого самоврядування відповідної громади. 

Планується що передача земель ОТГ буде здійснюватися за таким алгоритмом:

– клопотання ОТГ до Управління Держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, що не були передані в користування;

– здійснення інвентаризації;

– реєстрація в кадастрі;

– передача.

Варто зазначити, що в багатьох сільських ОТГ Полтавщини земля – це важливе джерело доходу. У Полтавській області 51 тис га с/г земель повинні передати ОТГ з державної у комунальну власність (більше див. в інфографіці: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/peredacha-zemel-iz-derzhavnoyi-vlasnosti-u-komunalnu-vlasnist)

Держгеокадастр створив спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua, на якому буде відображена вся інформація щодо передачі земель ОТГ. 

Працює гаряча лінія з питань передачі земель з державної власності у власність громад (0800-502-528).

Планується що перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у березні 2018 року.

Варто зазначити, що Асоціація міст України послідовно і наполегливо відстоювала позицію щодо необхідності передачі земель поза межами населених пунктів об’єднаним громадам, що  забезпечить наповнення бюджетів ОТГ та сприятиме їх просторовому розвитку. Тому АМУ вітає таке рішення Уряду.

Система Orphus