Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Зберегти не можна зруйнувати”: у Полтаві провели семінар щодо збереження культурної спадщини області

“Зберегти не можна зруйнувати”: у Полтаві провели семінар щодо збереження культурної спадщини області

Сьогодні у Полтавській ОДА зібрались представники районів та ОТГ області на регіональний семінар: “Реалізація державної політики у сфері будівельної галузі, містобудівної діяльності, поширення концепції універсального дизайну і безбар’єрності та збереження об’єктів культурної спадщини під гаслом “Зберегти не можна зруйнувати”.

На семінарі учасникам розповіли про необхідність збереження культурної спадщини Полтавщини та України в цілому.

“У кожному місті, районі та навіть у деяких селах є об’єкти культурної спадщини, які, на превеликий жаль, здебільшого занедбані. Архітектори дуже переймаються цим питанням. Основною проблемою руйнування цих об’єктів є недотримання законів України орендарями та власниками цих споруд”, – наголосила начальник Управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА Ірина Особік.

Також на семінарі обговорили створення містобудівної документації: навіщо вони потрібні, хто повинен їх розробляти та який вигляд вони мають.

“Деякі райони, взагалі, не розуміють необхідність створення генеральних планів та не знають навіщо вони потрібні”, – додала Ірина Особік.

Чимало років ніхто не приділяв увагу питанню цивільного захисту населення, а сьогодні на семінарі начальник відділу організації заходів цивільного захисту Головного управління ДСНС у Полтавській області Володимир Гришанін пояснив присутнім необхідність створення певних документів, які стосуються цивільного захисту населення та інженерного захисту територій.

“В архітекторів повинні бути розроблені схеми планування території, керуючись якими, вони й будуть надавати відповіді на запити, тих чи інших установ. Також план інженерно-технічних заходів потрібен, щоб бачити зони можливих надзвичайних ситуацій чи небезпечних природних явищ при видачі земельних ділянок”, – сказав Володимир Гришанін.

Система Orphus