Ви тут:
Спорт Суспільство 

Заняття бігом поліпшують пам’ять: дослідження вчених

Заняття бігом поліпшують пам’ять: дослідження вчених

Учені заявили про те, що заняття бігом допомагають зменшити негативний вплив хронічного стресу на гіпокамп і, тим самим, поліпшити пам’ять. Висновки дослідників опубліковані в журналі Neuroscience, інформує lovelylife.in.ua.

“Фізичні вправи – це простий і дешевий спосіб позбавитися від негативного впливу стресу на пам’ять”, – заявив один з дослідників Джефф Едвардс.

Запам’ятовування інформації протікає оптимально у випадку посилення синаптичної передачі між двома нейронами. Цей процес називається довготривалою потенціацією. Однак хронічний або тривалий стрес послаблює синаптичну передачу, що має негативний вплив на пам’ять.

У ході дослідження вчені провели експерименти на мишах. Одна група гризунів використовувала колеса для бігу протягом чотирьох тижнів, пробігаючи в середньому по п’ять кілометрів в день, а друга вела малорухливий спосіб життя. Половина кожної групи піддавалася стресовим ситуаціям, таким як ходьба на піднятій платформі або плавання в холодній воді.

Протягом години, після стресових ситуацій, дослідники перевіряли здатність мишей запам’ятовувати, проходячи лабіринт. З’ясувалося, що миші, які зазнали стрес, що мають фізичне навантаження, справляються з завданням краще, ніж ті, хто не займався бігом. Така ж перевага була зафіксована і у активних мишей перед неактивними, які не піддавалися стресу.

Система Orphus