Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Юрист Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД допомогла у вирішенні питання встановлення факту проживання та реєстрації на законних підставах в гуртожитку

Юрист Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД допомогла у вирішенні питання встановлення факту проживання та реєстрації на законних підставах в гуртожитку

До Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася гр. К. з метою надання їй безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачає складання документів процесуального характеру та здійснення представництва її інтересів по справі щодо встановлення факту проживання та реєстрації на законних підставах в гуртожитку.

Надавати правову допомогу громадянці К. було уповноважено начальника відділу представництва Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірину Сидоренко.

В ході роботи юрист з’ясувала, що клієнт з 1984 року по 1995 рік працювала на одному з заводів міста, проживала та була зареєстрована в гуртожитку підприємства.

В 1996 році місце проживання заявниці було зареєстровано в іншому населеному пункті, а в 1998 році жінці було видано паспорт громадянина України з відміткою про її прописку на момент видачі паспорту. Відповідно, паспорт зразка СРСР з відмітками про попередні прописки в громадянки К. було вилучено.

Згідно з рішеннями Полтавської міської ради, гуртожиток, в якому проживала заявниця, був прийнятий до комунальної власності територіальної громади м. Полтави і було дозволено приватизацію жилих та допоміжних приміщень гуртожитку.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» № 500-VI від 04.09.2008 року, дія цього Закону поширюється на громадян, які не мають власного житла, не використали право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду, на правових підставах, визначених цим Законом, вселені у гуртожиток та фактично проживають у гуртожитку протягом тривалого часу.

Клієнт вирішила скористатися своїм правом на приватизацію житла в гуртожитку, в якому проживала, однак не змогла реалізувати це право, оскільки згідно з п. 17 Положення про порядок передачі у власність громадян квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках, що належать до комунальної власності м. Полтави, затвердженого рішенням позачергової тридцять восьмої сесії шостого скликання Полтавської міської ради 30.01.2014 року, для приватизації жилих приміщень у гуртожитках повинна надаватися довідка з попередніх місць проживання (з червня 1992 року) та рішення суду про визнання права користування жилим приміщенням у гуртожитку з визначенням дати реєстрації та фактичного проживання у ньому.

Оскільки в 1998 році громадянка К. отримала паспорт громадянина України, відмітки про реєстрацію її місця проживання до того часу немає. З метою встановлення відомостей про реєстрацію її місця проживання в період з 1985 року по 1996 рік, заявниця та її представник Ірина Сидоренко направляли різні заяви та запити до відповідних установ та організацій, в яких могли б зберегтися хоча б якісь відомості для підтвердження даного факту. Однак, отримували відповіді про відсутність необхідних відомостей.

Відтак, підтвердити факт проживання та реєстрації місця проживання клієнта в період з 1985 по 1996 роки в позасудовому порядку неможливо. Тож, юрист підготувала позовну заяву про встановлення факту проживання та реєстрації на законних підставах в гуртожитку і забезпечила представництво інтересів клієнта у суді.

Рішення Київського районного суду м. Полтави від 8 грудня 2017 року, яким позовні вимоги задоволено в повному обсязі, клієнт додала до пакету документів, необхідних для оформлення приватизації житла.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел.: 56-02-88, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).

Другий полтавський місцевий центр з надання БВПД

Система Orphus