Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як у Глобинській ОТГ зиму проводжали

Як у Глобинській ОТГ зиму проводжали

16 лютого в центрі міста Глобине поблизу районного будинку культури відбулися святкові заходи  з нагоди відзначення Масниці –народного свята проводів зими та зустрічі весни.

Участь у святі взяли кращі колективи художньої самодіяльності закладів культури, молодь та учні навчальних закладів громади, а родзинкою став  виступ  талановитої молоді з  Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського, повідомляють у міській раді.

Їх театралізована святкова програма по відтворенню народних звичаїв та обрядів проводів зими – Масниці  не залишила нікого з присутніх байдужими. Гостей та присутніх на святі глобинців привітав міський голова Станіслав Джусь. Були на святі і справжні козаки.

Саме вони привезли на підводі головний  символ свята – опудало зими,  міцно тримаючи  його в дужих руках. Спочатку символ лихої зими з яким народні  повір’я пов’язують всі проблеми, печалі та холод – встановили по центру народних гулянь. Тому, всі охочі залюбки могли  зробити собі знімки на згадку, а вже потім  відбулася і кульмінація свята – феєричне дійство по спаленню опудала зими.

Присутніх на святі залюбки пригощали майстерно та з любов’ю приготованими традиційними стравами – млинцями, варениками, духмяними чаями та настоянками. А ще були різноманітні козацькі ігри та розваги, конкурси, де найбільш вмілі, спритні та талановиті отримали чимало призів.

Свято подарувало всім учасникам багато позитивних емоцій та гарний настрій.

Система Orphus