Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні хочуть впорядкувати роботу лотерей

В Україні хочуть впорядкувати роботу лотерей

Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів доручив Міністерству фінансів, Міністерству юстиції, Державній регуляторній службі, Антимонопольному комітету України вжити невідкладних заходів щодо впорядкування лотерейної діяльності в Україні. 

Відповідний протокол Кубів підписав за підсумками розширеної наради, яка відбулася у п’ятницю 16 лютого 2018 року на виконання доручення Уряду. З текстом протоколу можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2oftOf9

Згідно з протоколом Міністерству фінансів та Міністерству юстиції належить до 20.02.2018 року опрацювати проект ліцензійних умов провадження лотерейної діяльності в Україні, а до 23 лютого погодити опрацьований проект з Державною регуляторною службою та Антимонопольним комітетом України. У разі потреби слід провести узгоджувальну нараду за участі заінтересованих органів, – йдеться у документі.

Учасникам наради Кубів також доручив забезпечити виконання показників надходжень до Державного бюджету у 2018 році та вжити заходів для комплексного врегулювання проблемних питань ринку лотерей шляхом супроводження відповідного урядового законопроекту № 4663 у Парламенті.

“За даними Мінфіну за 2017 рік один з операторів зібрав ставок на більш як 307 млн гривень, а сплатив податків на 13 млн гривень. Другий оператор зібрав ставок на 0,4 млн гривень, податків не сплатив взагалі. Обидва користуються пробілами у законі 2012 року і продовжують працювати навіть попри санкції Ради національної безпеки і оборони”, – наголосив Степан Кубів.

Кубів нагадав, що у вересні 2012 року закон “Про державні лотереї” дозволив чотирьом компаніям працювати операторами лотерей, навіть після того як у 2015 році згідно з рішенням Ради національної безпеки та оборони дві з цих компаній перебувають під персональними (економічними) санкціями. 

“Майже 2 роки [від 13 травня 2016 року] як Уряд вніс у Парламент проект закону №4663 для детінізації ринку азартних ігор та забезпечення доходами Держбюджету України. У Парламенті навіть створили спеціальну робочу групу, але процес не рухається”, – підкреслив Степан Кубів, 

Степан Кубів зауважив, що для унормування ринку азартних ігор, у тому числі лотерей, Міністерство фінансів розробило проект спеціальних ліцензійних умов, які мають принаймні забезпечити надходження коштів до Держбюджету, але документ і досі перебуває на погодженні в низці державних органів, серед яких Антимонопольний комітет України.

“АМКУ варто застосувати державницький підхід до цього питання: зараз формально існує конкуренція на ринку. Але вона тільки захищає нелегальну роботу двох операторів, які ще й перебувають під санкціями. Звісно, вони будуть виступати “проти” прийняття ліцензійних умов. Бо ці умови змусять їх платити податки до Держбюджету. Тому закликаю – дайте конструктивні пропозиції, щоб Уряд міг прийняти ліцензійні умови”, – наголосив Степан Кубів.

Степан Кубів також додав, що з чинних механізмів контролю операторів лотерей найбільш доцільним є централізований контроль. Він передбачає державний контроль на стороні оператора кожної транзакції від будь-якого розповсюджувача до точки продажу. Цей вид контролю дозволяє отримувати інформацію про роботу оператора на різних стадіях роботи та у режимі реального часу через багаторівневий та прозорий механізм контролю. Наприклад, через унікальний код транзакції чи інші аналогічні механізми контролю.

Система Orphus