Ви тут:
Суспільство Україна 

Укрзалізниця почала нараховувати клієнтам ринкову плату за користування вантажними вагонами

Укрзалізниця почала нараховувати клієнтам ринкову плату за користування вантажними вагонами

19 лютого почав діяти новий порядок визначення плати за використання власних вагонів Укрзалізниці у процесі перевезення вантажів. Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, – йдеться на сайті «Укрзалізниці».

Відтепер плату за користування власними вантажними вагонами Укрзалізниця формує на ринкових умовах, як і інші власники рухомого складу. Раніше ціна на перевезення у вагонах Укрзалізниці встановлювалася державою й була значно нижчою від ринкової.

«На сьогодні клієнти Укрзалізниці вже уклали 5243 нових договорів. Для прискорення реєстрації в автоматизованих системах ми пропонуємо підписувати договори не в паперовому, а в електронному вигляді», – повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Очільник Укрзалізниці також підкреслив, що процес дерегуляції є вкрай важливим:

«Дерегуляція дозволить збільшити надходження коштів на розвиток компанії – очікуємо понад 3 млрд грн. Ми розраховуємо також, що такий крок унеможливить корупційні схеми в цьому сегменті. Очікуємо ліквідації штучного дефіциту вагонів та зниження вартості перевезення для кінцевого споживача шляхом вирівнювання співвідношення попиту та пропозиції вагонів на ринку». 

Передбачається, що дерегуляція вагонної складової тарифу впроваджуватиметься в два етапи. На першому етапі, що вже триває, застосовуватиметься формульний розрахунок щоденної оплати за здійснення послуги перевезення у вагонах ПАТ «Укрзалізниця». На другому етапі, орієнтовно з другого кварталу цього року, планується запровадження електронних торгів у системі «Prozorro. Продажі». На торги виставлятиметься частина порожнього парку вагонів і за їх результатами визначатиметься ціна для всього парку вагонів за видами та на певну дату.

Система Orphus