Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вшанували пам’ять Самійла Величка(ФОТО)

У Полтаві вшанували пам’ять Самійла Величка(ФОТО)

Днями відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку Самійлу Величку (с. Жуки Полтавського району) та проведення молебню з нагоди Дня народження знаменитого козацького літописця.

Цього дня пам’ять славетного літописця вшановували голова громадської організації “Козацьке коло Полтавщини”, директор Полтавського краєзнавчого музею, співробітники музею, голови сільських рад, громадськість.

Самійло Величко – автор найвідомішого літопису часів козаччини, народився близько 1670 року в селі Жуки, майже 350 років тому.

З 1690 року Самійло Величко служив дворянином у домі генерального писаря Війська Запорозького Василя Кочубея. На початку 1705 року розпочалася його служба в Генеральній військовій канцелярії, де обіймав посаду старшого канцеляриста. Крім роботи в канцелярії, брав також участь й у воєнних походах, яких не бракувало в перші роки Великої Північної війни.

На волю Самійло Величко вийшов лише в 1715 року  завдячуючи покровительству і заступництву сина свого колишнього патрона – Василя Васильовича Кочубея, котрий користувався милістю Петра І, оскільки доводився нащадком ворога гетьмана Мазепи.

Після звільнення проживав у маєтностях Кочубея – в Жуках і Диканьці, що на Полтавщині, де переважно навчав дітей грамоті. Саме в Жуках Величко розпочав писати відомий історичний твір, присвячений подіям середини ХVІІ – початку ХVІІІ ст.

На місці його ймовріного поховання й стоїть гранітний камінь – пам’ятний знак.

Система Orphus