Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вшанували пам’ять Героїв Революції Гідності (ФОТО)

У Полтаві вшанували пам’ять Героїв Революції Гідності (ФОТО)

Сьогодні по всій країні згадують Героїв Майдану. Полтавщина – не виняток. З приводу цього, у Полтавському обласному театрі імені Миколи Гоголя провели тематичний захід.

Запросили усіх небайдужих: сім’ї загиблих, громадські організації, студентів. За словами заступника начальника Управління культури Полтавської ОДА Валентини Вождаєнко, цей захід – найтяжчий у році:

“Дуже важко проводити такі програми. Це найважчий культурний захід року. Ось уже вчетверте ми вшановуємо пам’ять загиблих”.

На сцені виступили артисти обласної філармонії. Саме вони подарували багато концертів і надто прониклися подіями на Майдані, а згодом і в АТО. На сцені музиканти презентували творчу програму за твором активного учасника Революії Гідності, лауреата Шевченківської премії Бориса Гуменюка, “Блокпост”. Моновистава вразила глядачів.

Присутні на заході матері загиблих бійців, не могли стримати сліз. Мати загиблого Антона Цедіка Ольга Миколаївна, ледве стримуючи сльози і тремтячим голосом, розповіла про свого сина.

“Він загинув 29 серпня 2014. В Іловайську, у так званому “зеленому коридорі”. З перших днів Майдану їздив до Києва. Коли почалося у Полтаві, ходив і туди. Любив читати, усі гроші, які ми давали йому в студентські роки на прожиття, витрачав на літературу. Знав, що революція не пройде безслідно. Адже за фахом був історик і розбирався в цьому. Йому було лише 27. Мав кохану дівчину, з якою хотів одружитися. Але сталося так, як є”.

Трьох Героїв Революції Гідності з Полтавщини – Андрія Черненка, Ігора Сердюка та Петра Ганжу нагородили посмертно. Для сімей загиблих, окрім державної підтримки, діє обласна, зазначив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло:

“Є й обласна підтримка. Вона стосується сімей, прирівняних до учасників АТО. Це пільги, допомога у розмірі 2000 грн, стипендії щомісячні, а також путівка в санаторій Полтавщини раз на два роки”.

Лідія Мисюренко, мати полоненого волонтера Бориса Мисюренка, розповіла про те, що її син ось уже три роки і вісім місяців перебуває разом зі своїми товаришами в полоні:

“Боря був першим волонтером АТО на Полтавщині. Разом з друзями пішов на полтавський майдан. Він став тим, хто боровся за краще життя в європейській країні”.

Учасники та глядачі заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до стели Небесної Сотні.

 

Система Orphus